Kosta Rika planuoja uždaryti valstybinius zoologijos sodus

Paskelbta: spalio 20, 2015 19:22

Keel-billed_toucan_costa_rica-300x225Kosta Rika planuoja ateinančiais metais uždaryti du valstybinius zoologijos sodus ir kurti naują aplinką, kurioje nebus nelaisvėje ir narvuose gyvenančių gyvūnų.

Aplinkos ministras Rene Castro teigia, kad atsižvelgiant į „sąžiningos ir sąmoningos aplinkos kūrimą“ Kosta Rikoje, Simon Bolivar zoologijos sodas taps botanikos sodu, kuriame nebus nelaisvų gyvūnų. Sodo lankytojai galės stebėti laisvai ir natūraliomis sąlygomis gyvenančius gyvūnus, įvairiausius paukščius, reptilijas, mažus žinduolius. Taip pat planuojama, kad bus uždarytas Santa Ana gyvūnų išsaugojimo centras, tačiau kol kas neaišku kokia jame vyks veikla po uždarymo.

Remiantis duomenis, šiuo metu, abu zoologijos sodai turi 60-ties rūšių 400 vienetų gyvūnų. Kai tik bus įmanoma, šie gyvūnai bus grąžinti į laukinę gamtą, tačiau tikėtina, kad grąžinimas nebus galimas daugumai zoologijos sodų gyvūnams.

Aplinkos viceministrė Ana Lorena Guevara teigia, kad šiuo metu deramasi su gyūnų gelbėjimo organizacijomis, kad būtų įmanoma surasti naujus namus visiems zoologijos sodų gyventojams. Visi likę be namų gyvūnai bus saugomi pagal valstybės nacionalinių parkų programą.

Originalus straipsnis:

http://www.theverge.com/2013/8/4/4587546/costa-rica-pushes-to-close-public-zoos-return-some-caged-animals-to-wild