Monrealyje stabdomas įstatymas, kuris draudžia auginti Pitbulterjerų veislės šunis

Paskelbta: lapkričio 3, 2016 19:13

ATNAUJINTA! 

Šių metų rugsėjo mėnesį Monrealyje priimto įstatymo, draudžiančio auginti ir laikyti (net ir prieglaudose) pitbulterjerų veislės arba į šią veislę panašius šunis, projektas sustabdytas neribotam laikui. Teisėjas Louis Gouin suspendavo įstatymo įsigaliojimą nes pasako teisėjo „man iškylo daug klausimų, į kurios reikia surasti atsakymus“.

Tai didžiulė Monrealio gyvūnų mylėtojams, kurie priimtą įstatymą laikė „nesuvokiamu“.

2016-09-29

Monrealio vietinės valdžios įstatymų leidėjai 37/23 balsavo už sprendimą drausti auginti visas šunų veisles, kurios turi panašumų į pitbulterjero veislę, su išimtis, kad savininkai laikysis griežtų auginimo taisyklių.

Po balsavimo, meras Denis Coderre teigė, kad „mano, kaip Monrealio, mero pagrindinė atsakomybė yra apsaugoti miesto gyventojus“.

Po šio draudimo, nebus galima iš prieglaudos pasiimti jokio šuns, kuris turės panašumų į pitbulterjerus. Visiems tokių panašumų turintiems, tačiau neturintiems šeimininkų šunims – numatomai bus taikoma eutanazija. Kiekvienais metais Monrealio prieglaudos priima apie 2000 šunų iš kurių net 700 turi pitbulterjero veislės bruožų. Remiantis naujuoju įstatymu, visiems šiems gyvūnams turės būti taikoma eutanazija.

Po draudimo priėmimo, jau keli pitbulterjero bruožų turintys šunys, savanorių, buvo rasti Monrealio gatvėse, todėl gyvūnų gelbėjimo grupės aktyviai ieško naujų vietų kaimuose, kur tokie šunys gali būti priglausti.

Pasak vienos iš savanorių Carolyn Williams, „ šis draudimas neturi jokio logiško pagrindo ir visi tokių šunų augintojai ir gerbėjai nuo šiol šunis augins paslapčiomis. Būtent tai gali sukelti dar daugiau problemų“.

Didžiausia problema, kad Monrealio priimtas draudimas gali sukelti domino efektą visoje Kvebeko provincijoje. Tačiau įstatymų leidėjai turėtų atsižvelgti į realius faktus ir Ontarijo provincijos patirtį. Ontarijus daugiau nei dešimtmetį yra uždraudęs pitbulterjerų veislę, o atvejų susijusių su šunų įkandimais – tik daugėjo.

980x 980x-1

Vertimas: Aušrinė Stočkutė

Šaltinis: thedodo.com

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis Huffingtonpost.