Murmarket Kultūros naktyje

Paskelbta: birželio 25, 2014 14:53

Dar visai neseniai, birželio 20 dieną, Vilniuje ūžė jau aštuntą kartą vykstantis vienas didžiausių kultūrinių renginių – Kultūros naktis. Jo metu vilniečiai ir miesto svečiai galėjo aplankyti daugybę renginių ir performansų. Ne vieno, pasirinkusio savo maršrutą į šventę pro Kudirkos aikštę, akį patraukė ir spalvingi žvėreliai, kurie draugiškai kalbino praeivius ir dalino skrajutes.

Trys linksmi žvėreliai – katinas, zuikis ir paršelis – tai nevyriausybinės organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ surengta akcija, kurios metu buvo siekiama populiarinti vieną iš naujų organizacijos projektų – internetinę parduotuvę Murmarket. „Praeiviai domėjosi akcijos idėja ir netgi patys prieidavo paklausti, kas čia vyksta ir paprašyti skrajutės. Taip pat maloniai nustebino, kad buvo labai daug pozityvių žmonių. Žinoma, pasitaikė tokių, kurie sakydavo „ačiū, nereikia“, bet tokių tikrai nebuvo daug. Nepaisant to, kad su kostiumu buvo tikrai nešalta ir tai atėmė nemažai jėgų, tikrai pakartočiau tokią akciją dar kartą.“ – minėjo viena iš akcijos dalyvių bei projekto Murmarket koordinatorė Goda Misevičiūtė.  Gyvūnėliai noriai bendravo su praeiviais ir atsakinėjo į iškilusius klausimus apie projektą ir pačią organizaciją. Paklausta, apie patį projektą mergina paminėjo, kad jis susikūrė visai neseniai ir gyvuoja dar tik pora mėnesių, tad buvo nuspręsta jį pareklamuoti vieno didžiausių kultūrinių renginių festivalio metu. „Žinoma, esame nevyriausybinė organizacija, tad labai norėtume padėkoti šios akcijos remėjams kostiumų nuomos įmonei „Merkada“, kurių dėka ir atsirado šie trys linksmi personažai“. Mergina taip pat pridūrė, kad šis „jaunas“ projektas skiriasi nuo kitų savo pobūdžiu – „Projekto idėja yra išskirtinai tik gyvūnų tematika gaminami produktai, bet skirti žmonėms. O projekto šūkis – būk stilingas ir atsakingas vienu metu!“

Pakalbinome ir pačią idėjos sumanytoją bei organizacijos “Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (GGI) vadovę Beatričę Vaitiekūnaitę. „Mintis kilo pačiai nuolat ieškant drabužių su gyvūnais. Kai neieškai, atrodo, kad yra pilna, bet kai tik pradedi ieškoti – jie visi kažkur pasislepia. Taip pat, pamaniau, kad tai būtų puiki galimybė organizacijos veiklai gauti šiek tiek pinigėlių, kadangi iki šiol ją daugiausiai išlaikau iš savo asmeninių lėšų. O pavadinimą sugalvoti padėjo „Padlyzos“ projekto komanda“. Pagrindinė parduotuvės idėja – pasiūlyti būdų, kaip atrodyti stilingai ar papuošti namus gyvūnų stilistikos suvenyrais ir kartu elgtis atsakingai. Pirkdami rankų darbo suvenyrus ir aksesuarus žmonės prisideda prie organizacijos gyvavimo, jos veiklos bei kartu remia jaunus kūrėjus ir smulkųjį verslą.

Bet bene didžiausia atrakcija buvo galimybė nusifotografuoti su linksmaisiais GGI žvėreliais. Norinčių buvo nuo pačių mažiausių iki gana garbaus amžiaus žmonių, kurie fotografavosi tiek po vieną, tiek grupėmis. „Vienu metu mums visiems trims žvėreliams teko  nusifotografuoti kažkur 10 žmonių kompanijoje. Pamatę, kad mielai fotografuojamės, žmonės net peštis pradėjo, kas po ko eis fotografuotis“ – įspūdžiais dalinosi viena iš renginio dalyvių. Kadangi akcijos eigą įamžino ir organizacijos fotografė, praeiviai, panorę įsiamžinti, galės save surasti ir pažymėti renginio albume, kurį galima rasti nevyriausybinės organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“Facebook profilyje.

Internetinę parduotuvę Murmarket galima rasti adresu www.murmarket.lt, taip pat socialiniame tinkle Facebook. Daugiau informacijos apie organizaciją “Gyvūnų gerovės iniciatyvos” bei jos organizuojamus projektus galima rasti puslapyje www.ggi.lt

 

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Ada Kamarauskaitė