Naujosios Zelandijos gyventojai prašo sugriežtinti bandymų su gyvūnais sąlygas

Paskelbta: balandžio 18, 2017 7:30

Naujosios Zelandijos Antivivisekcijos bendruomenės (The New Zealand Anti-Vivisection Society, toliau NZAVS) ir gyvūnų prieglaudos „Padedame tau padėti gyvūnams“ (Helping You Help Animals; toliau HUHA) atstovai savo vizito Velingtone metu leido Parlamentui suprasti, jog Naujosios Zelandijos gyventojai pasisako už gyvūnų gyvenimą už laboratorijos ribų.

NZAVS ir HUHA iš šimtų Naujosios Zelandijos gyventojų žinučių miesto aikštėje sukūrė instaliaciją. Šios žinutės buvo užrašytos ant letenėlių formos plakatų, prašant Parlamento atkreipti dėmesį į organizacijų bendrai paruoštą peticiją „Paleisti iš laboratorijų.“

Peticijoje vyriausybės prašoma įvesti amžiaus senaties įstatymą gyvūnams, kurie naudojami tyrimams, bandymams bei mokymams. Amžiaus senaties įstatymas taip pat galiotų ir gyvūnams, kurie naudojami veisimo tikslais.

„Šiuo metu tyrėjams ir veisykloms nėra jokio stimulo surasti naujus namus gyvūnams, kai tyrimai su jais yra užbaigti, ir dauguma jų užmigdomi”, – teigė Cressida Wilson, NZAVS kampanijos vadovė.

„Tie gyvūnai gali būti reabilituoti, jiems gali būti randami nauji namai. 2011 m. HUHA išgelbėjo ir surado namus skalikams iš Slėnio gyvūnų tyrimų centro (Valley Animal Research Centre). O štai NZAVS rūpinosi dviem laboratorijų žiurkėmis, kurios neseniai numirė. Šie gyvūnai nusipelnė antro šanso gyvenime.“

Tara Jackson, NZASV vykdomojo komiteto vadovė, pakomentavo: „Peticija turi daugiau nei 10 000 parašų. Aišku, kad tai yra problema, kuri skaudina Naujosios Zelandijos gyventojus.”

Peticija „Paleisti iš laboratorijų” bus pristatyta parlamente balandžio 27 d.

Daugiau apie peticiją galite sužinoti čia: http://www.outofthelabs.org.nz/.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis Scoop informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šaltinis: http://www.scoop.co.nz/stories/PO1704/S00085/let-animals-live-out-of-the-labs.htm