Ohajo valstijos teisėjas sugalvojo naujas bausmes gyvūnų skriaudikams

Paskelbta: 9 balandžio, 2018 20:50

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Kaip gyvūnų mylėtojams, mums skaudu galvoti apie skriaudžiamus, neprižiūrimus gyvūnus. Ir atrodo, labai dažnai tai nutinka be jokių pasekmių skriaudikams. Tačiau pagaliau atsirado teisėjas, kuriam jau įgriso gyvūnų skriaudikai, gaunantys per švelnias bausmes, tad jis nusprendė pasitelkti naujus metodus.

Teisėjas Michael Cicconetti iš Ohajo valstijos gyvūnų skriaudikams pradėjo taikyti kitokias bausmes, tikėdamasis, jog tai juos šio to pamokys.

Teisėjo meilė gyvūnams prasidėjo nuo pirmojo jo šuns. Hermanas buvo takso mišrūnas, kuris labai greitai tapo pačiu geriausiu jo vaikystės draugu. Dabar teisėjas Maiklas turi 10 metų Berno zenenhundų veislės kalytę Kasey ir jo meilė gyvūnams labai stipri.

Ohajo valstijos Painesvilio miesto teisėjo meilė gyvūnams niekur nedingsta net teismo salėje. Žinoma, bausmės turi atitikti reikalavimus (o tai reiškia, jog jis negali bausti žiauriai ar netinkamai), bet nereiškia, jog jis negali būti inovatyvus ir kūrybiškas, jas skirdamas.

Teisėjas Maiklas sako, jog jo bausmės nesukels niekam grėsmės, bet tai nereiškia, jog nusikaltusieji negali pakelti šiek tiek diskomforto ir pažeminimo.

Pavyzdžiui, viena moteris buvo teisiama už tai, jog savo šunį laikė antisanitarinėmis sąlygomis. Taigi teisėjas sugalvojo teisiamajai kitokią bausmę: ji turėjo praleisti dieną vietiniame sąvartyne. Teisiamoji, žinoma, buvo visai nesužavėta tokiu nuosprendžiu, bet teisėjas Maiklas turėjo ką jai pasakyti:

“Aš noriu, jog vyktum į miesto sąvartyną, kur tau bus parinkta labiausiai dvokianti vieta, ir aš noriu, jog tu ten sėdėdama praleistum 8 valandas. Kol kvėpuosi tuo tvaiku, apmąstyk, ką teko patirti tavo šuniui. Jei vemsi, tai vemsi, bet turėsi tą laiką ten išbūti.”

Kitoje byloje buvo teisiama moteris už tai, kad paliko miške 35 kačiukus. Teisėjas jai nurodė praleisti naktį šaltame miške vienai, vietoje paskirtos laisvės atėmimo bausmės ir baudos.

“Ar tau patiktų praleisti naktį metro parke, klausantis staugiančių kojotų, krebždančių naktinių padarų tamsoje, tiesiog sėdint tame šaltyje, nežinant, kada gausi maisto, ar kada kas nors atvažiuos tavęs gelbėti?”

Teisėjas Maiklas tikisi, kad jo unikalūs nuosprendžiai padės geriau suvokti piktnaudžiavimo gyvūnų gerove pasekmes ne tik skriaudikams, bet ir likusiems žmonėms. Jis nori, kad žmonės suvoktų, jog tai yra nusikaltimas.

Sumanus gyvūnus mylintis teisėjas sako niekada nekuriantis schemų bei iš anksto negalvojantis tokių neeilinių nuosprendžių, tačiau jis pradėjo juos priimti dažniau po to, kai pastebėjo, kad gyvūnų skriaudikai dažnai kartoja nusikaltimus ir iš bausmių nepasimoko. Todėl jis nori, jog bausmės būtų efektyvesnės, tačiau teisėjas prisipažįsta, kad tokie verdiktai nebūna iš anksto suplanuoti. Jis juos priima tik tada, kai susipažįsta su visa bylos medžiaga.

Galiausiai teisėjas Maiklas tikisi, kad ateityje bylose, susijusiose su gyvūnų kankinimu, bus taikomas teisiamųjų psichologinės būklės įvertinimas. Papildomai jis nori sukurti gyvūnų skriaudikų sąrašą (analogišką seksualinių maniakų sąrašui), kad kaimynai ir prieglaudos galėtų žinoti, ar žmogus buvo praeityje baustas už gyvūnų kankinimus.

Šaltiniai: https://animalchannel.co/ohio-judge-fed-up-with-animal-abusers/ https://youtu.be/EAGhPsmF5Bs