Paklydo augintinis? Kreipkis!

Paskelbta: 9 balandžio, 2016 15:13

 

Paklydo augintinis?

Jei Jūsų augintinis pasiklydo, pirmiausia atlikite šiuos veiksmus:

Dingimo vietoje:

1. Jei gyvūnas paspruko iš Jūsų namų ar netoli jūsų namų, pirmiausia patikrinkite visą aplinkui esančią teritoriją, krūmus, apleistus pastatus. Būtinai apklauskite aplinkui gyvenančius kaimynus.

2. Iškabinkite skelbimus su augintinio nuotrauka laiptinėse ir ant aplinkinių svarbiausių taškų, tokių kaip stotelės, parduotuvės, stulpai, kur praeina pagrindiniai jūsų gyvenvietės žmonių srautai.

3. Į paieškas pasitelkite kuo daugiau žmonių: draugus, gimines, kolegas, Facebook ir kitų socialinių tinklų draugus. Jei jie neprisidės fiziškai prie paieškų – tai bent jau bus informuoti apie jūsų dingusį gyvūną ir galbūt informuos Jus pamatę skelbimus internete.

4. Apie dingusį gyvūną, būtinai informuokite tuos, kurie toje vietoje dažnai viską mato – pensininkai, močiutės, maitinančios kates, kiemo vaikai, šunų savininkai, lauke vedžiojantys šunis, sargai ir pan.

5. Informuokite arčiausiai esančius veterinarus apie dingusį gyvūną.

6. Susisiekite su visomis miesto prieglaudomis, pateikite joms detalų gyvūno aprašymą – jei gyvūno nėra ten šiandien, galbūt jį ten kas nors atveš rytoj. Taip pat nepamirškite komunalinių ūkių, sanitarinių ir karantino tarnybų  (jei nuo gyvūno dingimo praėjo bent diena, nuvykite patys patikrinti, ar ten neatsirado gyvūnas – kartais tarnybų telefonu pateikta informacija nėra tiksli).

Internete:

1. Įdėkite kuo detalesnį skelbimą internete. Pridėkite visą turimą informaciją (geriausia nuotrauką) apie šuns fizines savybes (veislė ar panašumai į ją, amžius, spalva, dydis, specifinės žymės, antkaklis) ir dingimo datą bei vietą (nurodykite konkrečią vietą, kurioje gyvūnas dingo, taip pat nepamirškite nurodyti tikslią datą su metais, mėnesiu, diena, nes yra buvę atvejų, kuomet šuo grįžta pas savininką praėjus net trims metams). Būtinai apie gyvūno dingimą informuokite visus savo draugus socialiniuose tinkluose.

2. Patikrinkite skelbimus specialiai tam skirtose svetainėse, prieglaudų puslapiuose ir Facebook grupėse, kuriose pranešama apie dingusius gyvūnus – galbūt Jūsų dingusį augntinį jau kažkas surado. Nepamirškite patikrinti specializuotų tinklapių, prieglaudų, bei tam skirtų Faceboo puslapių. Jei ten gyvūno nerasite – patalpinkite skelbimus apie dingusį jūsų augintinį.

3. Jei dar nesikreipėte į prieglaudas, išsiuntinėkite savo miesto prieglaudoms informaciją apie dingusį gyvūną el. paštais, kuriuos rasite čia.

Dingusio gyvūno ieškokite:

Svetainėse:

www.gyvunugloba.lt

www.gyvunupaieska.lt

www.grinda.lt

http://www.animal.lt/lt/skelbimai/filter:0:0/rasti-gyvunai

http://gyvunai.draugas.lt/gyvunu-prieglauda

Facebook grupėse:

„Dingo Gyvūnas?“

https://www.facebook.com/groups/DingoGyvunas/?ref=ts&fref=ts

„Pasiklydau. Noriu namo“

https://www.facebook.com/pasiklydau/

„Gyvūnų Globa Dovanoju/Dingo/Radau“

https://www.facebook.com/groups/520859521383892/?ref=ts&fref=ts

„Beglobių gyvūnų žemėlapis“

https://www.facebook.com/Beglobi%C5%B3-gyv%C5%ABn%C5%B3-%C5%BEem%C4%97lapis-1706103099613321/?ref=br_rs

„Gyvūnų gelbėjimas Lietuvoje“

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008561643277&ref=br_rs

„Dingę/dovanojami/rasti gyvūnai“

https://www.facebook.com/Ding%C4%99dovanojamirasti-gyv%C5%ABnai-223799727699471/?fref=ts

„Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba“

https://www.facebook.com/VBGST/?ref=br_rs

Svarbu: Nenustokite ieškoti gyvūno, net jei jo neradote praėjus kelioms dienoms. Nuklydęs gyvūnas net 7 dienas gali būti apimtas streso ir slapstytis, nepasirodyti šaukiamas. Taip pat  ieškokite gyvūno ne tik dienos metu. Katinai – naktiniai gyvūnai, dieną jie pasyvūs. Geriausia ieškoti anksti ryte ar vėlai vakare, kai yra mažiau pašalinių garsų. Net jei gyvūnas nepasirodys, galbūt jis Jus išgirs ir bent jau žinos, kad yra netoli namų.

Prevencija

Ką prevenciškai daryti, kad paklydęs augintinis greičiau grįžtų namo?

1. Ant antkaklio pakabinti pakabuką su išgraviruotu šeimininko telefono numeriu (pigiausiais ir paprasčiausiais būdas).

2. Paženklinti gyūną mikroschema. Gyvūnas patekęs pas veterinarus ar į prieglaudą būna nuskanuojamas ir grąžinamas šeimininkams. ĮSITIKINKITE, kad veterinaras į sistemą suvedė Jūsų duomenis, nes pasitaiko „tuščių“ mikroschemų.

3. Nepaleisti šuns nuo pavadėlio, jei nesate garantuotas, kad šuo beatodairiškai Jūsų klausys ir nepabėgs. DĖMESIO. Gyvūnas be šalia esančio šeimininko yra laikomas benamiu, todėl bet kada gali būti sugautas gyvūnų prieglaudos ar komunalinių ūkių darbuotojų ir išvežtas į jau minėtas institucijas.