Pasauliniai kosmetikos gamintojai Kinijoje pardavinėja produktus, kurie yra testuojami su gyvūnais

Paskelbta: 12 gegužės, 2017 8:44

Kai verslininkė Phoebe Song išleido savo organišką, veganišką odos priežiūros liniją, ji planavo ją pardavinėti visame pasaulyje, įskaitant ir Kiniją, turinčią didžiausią pasaulyje vartotojų rinką. Tačiau jai teko savo planų atsisakyti, kai sužinojo, jog Kinijos vyriausybė reikalauja importuojamas kosmetikos ir odos priežiūros priemones testuoti su gyvūnais.

„Kaip veganiška kompanija, mes nesutinkame su tuo, jog gyvūnai būtų išnaudojami”, –  teigia Song, kuriai priklauso “Snow Fox Skincare”. „Aišku, tai nervina, nes Kinijoje milžiniška rinka, kuri atneštų daug pelno.“

Kinija reikalauja kosmetikos firmų atlikti privalomus bandymus su gyvūnais vyriausybinėse laboratorijose, prieš patvirtinant produktų pardavimą šalyje. Tokioms firmoms kaip “Snow Fox” tai reiškia, jog jie turi arba atlikti bandymus su gyvūnais, arba prarasti 29 milijardų dolerių vertės rinką (pasak “Euromonitor”). Ekspertai teigia, jog firmos, parduodančios savo produktus Kinijos vartotojams, atlieka bandymus su gyvūnais. Tarp jų ir “L‘Oreal”, “Estee Lauder”, “Shiseido” bei “Proctor & Gamble”. Nei viena iš šių firmų nesutiko komentuoti situacijos.

Šios firmos internete teigia, jog neatlieka bandymų su gyvūnais, tačiau atskirai nurodo, jog, kur reikia, daromos išimtys. Pavyzdžiui, “Estee Lauder” savo internetiniame puslapyje teigia: „Mes neatliekame bandymų su gyvūnais ir niekada neprašome, jog kiti tai darytų mūsų vardu.“  Tačiau taip pat rašoma, jog „jei reguliuojanti institucija reikalauja, dėl saugumo gali būti daromos išimtys“.

2013 m. PETA nustatė, jog dėl Kinijoje galiojančių nuostatų kosmetikos produktai buvo testuojami su daugiau nei 300 000 gyvūnų. Pasak organizacijos prezidento Kathy Guillermo, po kiekvieno testo gyvūnas yra nužudomas. Nors yra alternatyvų patikrinti, ar grožio produktai yra saugūs, pavyzdžiui, 3D audinių modeliai, ekspertai teigia, jog šiuo metu Kinijai trūksta apie tai žinių. „Jie labai atsilieka naujuose gamtos moksluose“, – teigia Erin Hill, Amerikoje įkurto “In Vitro Sciences” instituto, kuris moko Kinijos vyriausybės mokslininkus apie naujus metodus, direktorė. Institutas taip pat bendradarbiauja su kompanijomis, pardavinėjančiomis savo produktus Kinijoje, siekdamas stabdyti bandymus su gyvūnais.

Šiokie tokie pokyčiai jau vyksta: pernai vyriausybė sutiko priimti informaciją, gaunamą atliekant saugumo testą ne su gyvūnais, kuris išmatuoja chemikalo saugumą po sąveikos su šviesa. Tačiau valdžia dar nepatvirtino, ar šie testai yra naudojami iš tiesų. Taip pat kai kuriose provincijose šalies viduje galima atsisakyti bandymų su gyvūnais, gaminant kasdienius produktus: muilą, balzamus ir pan. “L‘Oreal” buvo viena iš pirmųjų firmų, pasinaudojusių šiuo leidimu, ir tokie produktai kaip šampūnai ar dušo želė daugiau nėra testuojami su gyvūnais (tokia informacija skelbiama jų internetiniame puslapyje).

Vis tik sunku suprasti miglotą Kinijos reguliacinę sistemą ir ekspertai teigia, jog apie tokius leidimus trūksta informacijos bei jų patikimumo. „Visa tai pakeisti yra didelis užmojis – tai priklauso nuo tinkamų laboratorijų, žmonių, kurie yra kvalifikuoti šioje srityje, bei priėjimo prie reikiamų medžiagų“, – teigia Hill. Spaudimas Kinijai prisitaikyti didėja, kadangi atlikti bandymus su gyvūnais yra draudžiama vis daugiau pasaulio vietų: Europoje, Australijoje, Indijoje bei Izraelyje, Amerikoje. Be to, jeigu Kinijos vidaus gamintojai nori pardavinėti savo produktus užsienyje, ypač šalyse, kuriose bandymai yra uždrausti, turi produktų saugumą įrodyti nenaudodami gyvūnų. Nacionalinė Kinijos maisto ir vaistų administracija nesutiko pateikti savo komentaro.

Hong Konge gyvenanti Song nusprendė šiuo metu nepardavinėti savo veganiškos kosmetikos Kinijoje, nepaisydama rinkos potencialo. Bet išsiskyrimas iš kitų sumažina jos pirkėjų laisves. „Jie klausia, jeigu mūsų firma didelė ir globali, tai kodėl nepardavinėjame produktų Kinijoje?“ – pasakoja Song. „Ir mes turime paaiškinti, jog tai darome, nes nenorime kankinti triušių“.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis “Cnbc” informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

http://www.cnbc.com/2017/04/19/in-china-big-cosmetics-firms-are-selling-products-tested-on-animals.html