„SeaWorld“ organizacija nebegalės daugiau veisti orkų

Paskelbta: spalio 20, 2015 19:31

seaworld-can-no-longer-breeed-orcas-300x156Kelerius pastaruosius metus organizacija „SeaWorld“ buvo pastoviai kaltinama netinkamu elgesiu su gyvūnais. Gyvūnų teisių aktivistai kaltino organizciją, kad ji netinkamomis sąlygomis nelaisvėje laiko banginius ir delfinus. Delfinų laikymo sąlygos buvo dėmesio centre 2013 metais, kai buvo parodytas dokumentinis filmas „Juodoji žuvis“ atskleidžaintis nehumaniškas laikymo sąlygas.

Po metų,  dėka įvairių grupių ir individualių žmonių pastangų, Kalifornijos pakrančių komisija šiai organizacijai uždraudė veisti nelaisvėje gyvenančius banginius ir apribojo organizacijos teises laikant ir transportuojant gyvūnus.

Organizacijos valdžia patvirtino 100 milijonų vertės naują projektą pavadinimu „Mėlynasis pasaulis“. Projekto pagrindinė idėja pagerinti nelaisvėje gyvenančių banginių laikymo sąlygas, pastatyti naujus baseinus ir panašiai, tačiau projektas buvo stipriai sukritikuotas daugelio aktivistų.

Organizacija „SeaWorld“ teigia, kad draudimas veisti okras yra nehumaniškas ir vedantis prie lėto išnykimo ribos. Taip pat organizcija tvirtina, kad jų veikla yra gelbėti, gydyti ir saugoti gyvūnus, kurie neišgyventų paleisti atgal į laisvę.

Organizacijos vykdoma veikla ir atskleisti faktai paveikė ir lankytojus, organizacijos pelnas 2014 metais tesiekė 37,4 milijonus, o 2015 metais nukrito iki 5,8 milijonų.

Originalus straipsnis:

http://thefreethoughtproject.com/activism-worked-sea-world-longer-breed-orcas/