Vilniaus mieste pavasaris išlydėtas ypatingai

Paskelbta: birželio 2, 2013 15:58

Gegužės 31 dieną sostinės gyventojams ir gyvūnų globos organizacijoms atsirado galimybė ne tik pabendrauti tarpusavy ir pasidžiaugti lepinančiu oru, bet ir smagiai praleisti laiką šalia Vilniaus mokytojų namų esančiame Moniuškos skvere, kuriame vyko jau antrą kartą organizuojama akcija „Penkios laisvės“.

Pora valandų kiekvienas praeivis turėjo galimybę išvysti vaizdo teatrą (teatrinė raiška, kai vaizduojama situacija be žodžių perteikia tam tikrą mintį, priverčia susimąstyti), kuriame jaunieji kolegos „Žalieji turistai“ vizualiai perteikė dvi gyvūnų gyvenimo puses. Pagrindinė akcijos idėja– parodyti žmonėms pagrindines gyvūnus teises ir laisves. „Penkios laisvės“, tai teisė ir laisvė nekęsti alkio ir troškulio, laisvė nekęsti diskomforto, laisvė nekęsti skausmo, sužeidimų, ligų, teisė į galimybę įprastai elgtis ir laisvė nekęsti baimės ir streso.

Šiais metais akcija dar labiau išsiplėtė. Prie praeitais metais dalyvavusių organizacijų „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, „Gyvybės vagonėliai“ ir „Rainiukas“, šiais metais prisijungė agresyviomis laikomomis veislėmis ir jų mišrūnais besirūpinanti organizacija „Kovinis piktukas“ bei „Naminukai“. Visi nepamiršę savo globotinių ne tik bendravo su kiekvienu susidomėjusiu, bet ir vakarop keliavo į akciją apvainikavusį ir 20-ajį Soros International House gimtadienį, paminintį nemokamą „Act out loud“ koncertą Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, kuriame nemažai žinomų Lietuvos atlikėjų, teatro ir muzikos pasaulio atstovų, svečių iš Ispanijos, Rumunijos ir Airijos visiems surengė nepamirštamą atmosferą ir įsimintiną vakarą.

Renginio nuotraukas galite pamatyti čia.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.