Žirafos jauniklis vaikų akivaizdoje buvo užmuštas, supjaustytas ir sušertas liūtams

Paskelbta: vasario 10, 2014 19:05

 

zirafos-nuzudymas-zoologijos-sode-300x200

 

Sekmadienio rytą Kopenhagos zoologijos sode užmuštas dviejų metų sveikas žirafos jauniklis vardu Marius. Nors tūkstančiai žmonių buvo pasirašę peticiją, pasisakydami už šio jauniklio gyvybės išsaugojimą, zoologijos sodo vadovybė priėmė kitokį sprendimą.

Zoologijos sodo atstovai žirafą užmušė specialiu ginklu, o ne suleisdami mirtiną vaistų injekciją, nes nenorėjo užteršti jo mėsos. Lankytojams, tarp kurių buvo ir mažų vaikų, buvo leidžiama stebėti, kaip žirafos skerdiena nulupama, supjaustoma ir sušeriama liūtams. Toks likimas žirafą ištiko dėl to, kad ji buvo „perteklinė“, kitaip sakant, žirafos atsivedė per daug jauniklių, visiems jiems nepakako vietos, todėl baimintasi giminingo veisimosi.

„Tiesą sakant didžiuojamės, kad leidome stebėti vaikams žirafos skerdienos sušėrimą liūtams, nes vaikai gavo neįkainojamą anatomijos pamoką, ko niekada nepamatytų jokiose fotografijose“, – AP naujienų agentūrai sakė Stenbaek Bro, vienas iš Kopenhagos zoologijos sodo atstovų.

Keletas institucijų, tarp kurių ir Didžiosios Britanijos Yorkshire Wildlife Park, siūlėsi Marių pasiimti savo globon, tačiau nuspręsta žirafos niekam neatiduoti. Už gyvūnų teises pasisakančios Danijos organizacijos atstovė Stine Jensen teigė, kad toks dalykas kaip žirafos nužudymas neturėjo apskritai įvykti.

„Šis įvykis parodo, kad zoologijos sodas nėra etiška institucija, kokia ji save nori parodyti. Jie mano, kad geriausia išeitis tiesiog atsikratyti žirafiuko, kuris nereikalingas, nei ieškoti kitų alternatyvų“, – piktinosi S. Jensen.

Šaltinis: delfi.lt
Straipsnio nuoroda: čia.