Institucijos, atsakingos už gyvūnų gerovę

Paskelbta: 15 rugsėjo, 2022 12:19

Esame nevyriausybinė organizacija, siekianti užtikrinti viešojo intereso gynimą ir atstovavimą gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje.

Dažnai sulaukiame pagalbos prašymų padėti kenčiantiems gyvūnams. Kad ir kaip norėtume, mes nepajėgūs išspręsti visų nepriežiūros, žiauraus elgesio atvejų Lietuvoje, todėl koncentruojamės į tuos, kur reikalingos specifinės žinios teisinių dokumentų parengimui. 

Todėl prašome gyvūnams padėti ir Jūsų. Ką galite padaryti? Pirmiausia, žinoti, kad galite kreiptis ne tik į mus, savanoriškai veikiančią organizaciją, bet ir į Lietuvoje už gyvūnų gerovę atsakingas institucijas:

Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (tel.nr.: 1879 arba el. paštu: skundai@vmvt.lt):

∘ dėl gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimų; 

∘ dėl gyvūnų dauginimo veiklos.

Lietuvos policiją (pranešti apie pažeidimą ar nusikalstamą veiką galite https://www.epolicija.lt , o skubios pagalbos atveju – bendruoju pagalbos telefonu 112):

∘ dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ar jų kankinimo.

Miesto ar rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrių:

∘ dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų;

∘ dėl bepriežiūrių (palaidų) gyvūnų.

Miesto ar rajono savivaldybei pavaldžias įmones arba organizacijas, su kuriomis savivaldybė sudariusi sutartį dėl beglobių gyvūnų priežiūros:

∘ dėl beglobių gyvūnų;

∘ radus sužeistą naminį gyvūną.

Aplinkos apsaugos departamentą (pranešti apie pažeidimą galite el. paštu  info@aad.am.lt , o skubios pagalbos atveju – bendruoju pagalbos telefonu 112):

∘ dėl žiauraus elgesio su laukiniais gyvūnais ar jų kankinimo;

∘ pastebėjus aplinkos apsaugos pažeidimus;

Tam tikrais atvejais, praneškite informaciją bendruoju pagalbos telefonu 112, o ten dirbantys specialistai perduos ją atitinkamoms reaguojančioms tarnyboms:

∘ nutrenkėte kelyje laukinį ar naminį gyvūną;

∘ pastebėjote medyje, lange ar kitoje ertmėje užstrigusį, į nelaimę patekusį gyvūną;

∘ pastebėjote mieste laukinį gyvūną, keliantį grėsmę aplinkiniams ir sau (pvz. gyvūnas blaškosi gatvėje, įtariate jį sergant pasiutlige ir pan.);

∘ radus sužeistą laukinį gyvūną ar paukštį.

Radus sužeistą laukinį gyvūną ar paukštį galima kreiptis ir į Gyvūnų globėjų asociaciją (žr. https://bit.ly/Radau-Laukinį-Gyvūną, https://bit.ly/Radau-Laukinį-Paukštį).

Jei gavote atsakymą, jog atsakinga institucija netirs nepriežiūros, žiauraus atvejo su gyvūnu, ar nesutinkate su gautu atsakymu – praneškite mums, esant pagrindui apskųsime sprendimą įstatymų numatyta tvarka.

Dirbkime dėl gyvūnų gerovės kartu!