Meksika – „Kudliaus“ projekto dalyvė

Paskelbta: 13 kovo, 2015 17:33

Žiūrėdamas į benamio, kartais net sušalusio, susivėlusio ir murzino šunelio akis, pradedi suprasti, jog gyvūnas, kaip ir žmogus, sugeba jausti. Kiekvieno beglobio gyvūno akyse galite išvysti skausmą ir liūdesį, tad padėkime jiems vėl pajausti pamirštą džiaugsmą! „Kudliaus“ projektas turi dar vieną naują dalyvį – Meksiką. Tiesa sakant, Meksika mūsų projekte dalyvavo ne viena, kartu su ja buvo ir mažylė Smala, tačiau apie Smalą rašysime kitame straipsnyje, o šiandien visas dėmesys Meksikai.

Pabandykime įsivaizduoti, kaip jaučiasi gyvūnas, kada, pasikeitus gyvenimo sąlygoms, augintinis, kuris jaukiuose namuose kartu su mylima šeima pragyvenęs pusę savo amžiaus, yra paprasčiausiai išmetamas į gatvę, nes tapo nebereikalinga našta. Argi jo neužvaldo baimė ir nežinia? Argi iš skausmo neplyšta širdis, suvokiant, jog šeimininkams dovanotas besąlyginis pasiaukojimas ir meilė tapo nebereikalinga? Būtent taip nutiko Meksikai, tačiau iš jos elgesio būtų galima manyti, kad ji ir šeimoje nebuvo labai mylima, nes mažylė bijo net muselės. Meksika buvo paimta iš Druskininkų karantinavimo tarnybos ir su Smala bei kita mūsų projekto dalyvė Gintarine nugabenta į saugų „SOS gyvūnų“ prieglobstį. Įsikūrusios jos buvo su labai miela katytė, kuri visus tris bailiukus saugojo it koks tigras.

Kaip minėjome, Meksika – labai bailus šuniukas, tačiau nepriekaištingo grožio kalytė pakerėjo net ir visko mačiusią kirpėją bei mūsų savanorę Santarę, su kuria kalytė važiavo į „Optimizmo“ šunų kirpyklą, įsikūrusią Gerosios vilties g. 1. Kirpykloje mus pasitiko Diana, profesionali šunų kirpėja bei papiljonų ir samojedų veislyno įkūrėja. Kompetencijos šiai specialistei tikrai nestigo, nors palikome jai du labai problematiškus šunis (Meksiką ir Smalą), net siūlėme savo pagalbą, nes bijojome, kad viena ji tikrai nesusitvarkys su šuniukais. Tačiau kirpėja mus nuramino ir patikino, kad jau ilgai dirba šitą darbą ir yra visko mačiusi, tad liepė mums nesijaudinti ir ramiai važiuoti išgerti kavos, kol šuniukai bus prausiami ir kerpami.

Grįžusios kaip visada apstulbome, nes abi mažylės atrodė pasakiškai. O Meksika entuziastingai bandė susidraugauti su kirpyklos puošmena, samojedu Sally. Buvo labai smagu stebėti, kaip šuniukai bendrauja, uostinėjasi ir tiesiog yra laimingi bei gražūs. Atsisveikindamos su kirpėja Diana pažadėjome tikrai sugrįžti dar kartą. Visas GGI kolektyvas labai rekomenduoja išbandyti šios kirpyklos paslaugas, tikrai liksite patenkinti ir dar su gražuole Sally susipažinsite.

 

Mūsų kelionė baigėsi jau nebe „SOS gyvūnų“ prieglaudos kaimelyje, o „Akropolyje“. Sutvarkyta ir išgražinta Meksika kartu su Smala nukeliavo į prieglaudos namelį, įsikūrusį šalia prekybos centro. Ten šuneliai greičiau randa namus, nes kasdien juos aplanko daugybė žmonių. Belieka tikėtis, kad greitu metu visos trys mergytės iš Druskininkų karantinavimo tarnybos keliaus ten, kur bus saugios, sočios ir laimingos.

Tu irgi gali prie to prisidėti. Pagalvok, kaip būtų gera turėti šalia savęs draugą, kuris besąlygiškai tave mylės. Atsakingai pagalvok, pasverk savo galimybes ir, jei nuspręsi, kad esi pasiruošęs auginti šuniuką, būtinai aplankyk „SOS gyvūnų“ prieglaudos namelį ar kitą gyvūnų globos organizaciją. Šunelio įsigijimas turi būti labai apgalvotas ir atsakingai priimtas sprendimas. Taip pat kviečiame prisijungti prie GGI komandos: jei tu rašai, programuoji, fotografuoji, vairuoji ar tiesiog labai myli gyvūnus, pas mus vietos tau visuomet atsiras.

Dėl praktikos VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ galima kreiptis į Airą (praktika@ggi.lt).

Jei domina „Kudliaus“ projektas, susisiek su Vaida (kudlius@ggi.lt).

O jei nori papasakoti savo ir savo augintinio laimingą istoriją, parašyk Elenai, kuri koordinuoja neBrisius.lt projektą (neBrisius@ggi.lt).

Taip pat galite skaityti, kaip „Kudliaus” projekte dalyvavo Badis, Pienė, Atas, Trepsius, Saimonas, Simutė, Smala, Mergaitė, Barsikas, Borgas, Džiulė, Justas ir Čarlis.

Taip pat skaitykite apie „Kudliaus” projekte dalyvavusius Knopkytę, Alaniją ir Bielką, Babaužį, Trepsių, Pupą, Mergaitę ir Barsiką, kurie jau rado namus.

Dėl Meksikos globos galite kreiptis į Nadią („SOS gyvūnai“) +370 68339826.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“
Vaida Šaltenytė