10 rūšių laukinių gyvūnų, kurie yra dažniausiai medžiojami dėl mėsos

Paskelbta: 8 gegužės, 2017 7:30

Mes visi žinome, jog mėsos pramonė kasmet nužudo milijardus ūkinių gyvūnų, bet ar žinojote, jog ši pramonė taip pat nužudo milijardus laukinių gyvūnų?

Pasak “Banginių ir delfinų išsaugojimo” (Whale and Dolphin Conservation), daugiau nei 300 000 banginių, delfinų ir jūrų kiaulių kasmet miršta, nes yra pagaunami tinkluose ir kitais būdais. Nesuskaičiuojami kiekiai žuvų, vėžlių ir kitų jūros gyvūnų įsipainioja žvejybos įrangoje ir taip pat žūsta.

Deja, kasmet taip pat nužudoma ir milijonai laukinių sausumos gyvūnų. Fermos užima daug vietos, tiesą pasakius, beveik pusė žemės, kuri sudaro žemesniąsias 48 JAV valstijas, yra naudojama gyvulininkystei. O laukiniai gyvūnai – didelė grėsme mėsos industrijai, taigi Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė turi visą valstybinį departamentą, skirtą laukiniams gyvūnams žudyti.

USDA skyrius, t. y. Laukinių gyvūnų tarnyba, yra atsakinga už kiekvieno gyvūno, kurį ūkininkas laiko grėsme savo galvijams, nužudymą.  2013 m. Laukinių gyvūnų tarnyba nužudė daugiau nei 2 milijonus gyvūnų, įskaitant lokius, kojotus, vilkus, lapes ir prerinius šuniukus.

Lyg vien tai jau nebūtų pakankamai šiupu, Laukinių gyvūnų tarnyba naudoja tokius žiaurius metodus kaip kojų spąstai, kilpiniai spąstai bei nuodai, siekdami sugauti ir nužudyti laukinius gyvūnus.

 

Štai skaičiai, parodantys žudynių mastą.

1. Daugiau nei 300 000 banginių, delfinų ir jūrų kiaulių 2. 385 pilkieji vilkai
dolphins wolf
3. 480 juodieji lokiai 4. 3 437 lapės
blackbear foxy
5. 68 905 kojotai 6. 20 777 preriniai šuniukai
kojotas preridog
7. 284 pumos 8. 731 rudoji lūšis
pumos rudlusis
9. Du baltagalviai ereliai 10. 3 819 laukinių arklių ir mažų asiliukų (burros)
baltgereliai laukiniaiarkliai

Taigi neturėtų stebinti, jog laukinių gyvūnų gretos nuolat retėja. Pasaulio laukinių gyvūnų fondo ataskaitoje matyti, jog gyvūnų populiacijos tarp 1970 m. ir 2012 m. sumažėjo 58%, ir spėjama, jog iki 2020 m. pasieksime 67% procentus.

Laimei, dar ne per vėlu imtis veiksmų. Mes visi galime neberemti žiauraus pramoninio žemės ūkio vietoje mėsos vartodami sveikas, humaniškas alternatyvas.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“,remiantis Mercy for animals informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

http://www.mercyforanimals.org/10-animals-you-wont-believe-are-killed-for