Alkis žiemą – stipresnis 

Paskelbta: 17 sausio, 2024 22:50

Šaltuoju metų laiku kaip niekad svarbu pasirūpintu lauke gyvenančio šuns maitinimu, jog žiemos keliami išgyvenimo iššūkiai nebūtų nepakeliami. Nors dažnai net nesusimąstome, tačiau žiema pakoreguoja gyvūno maitinimosi poreikius – tam, kad lauke gyvenantis šuo atlaikytų šalčius, jo organizmas išeikvoja gerokai daugiau energijos nei šiltuoju sezonu. To pasekmė – didesnis pašaro poreikis ir greičiau išalkstantis augintinis. Tad be galo svarbu užtkrinti, kad gyvūnas būtų šeriamas reguliariai, kelis kartus per dieną, o jo maistas būtų kokybiškas ir kaloringesnis nei įprastai.

Jei paprastai šunį šeriate sausu maistu, pasistenkite, jog maistas būtų geresnės kokybės ir savo sudėtyje turėtų gyvūnų organizmą stiprinančių vitaminų ir mineralų, o jo kiekis būtų šiek tiek didesnis. Tačiau, sauso maisto žiemą gali ir nepakakti – reikėtų, jog šuo gautų ir riebesnio pašaro, pavyzdžiui, mėsos ar šlapio maisto, skirto šunims. Gaudamas maistingesnį pašarą, gyvūnas palaikys savo kūno riebalinį sluoksnį, kuris padės jam išlaikyti šilumą ir nenusilpti.

Svarbu prisiminti, jog, kaip ir vanduo, šuns maistas, ypatingai, jei jis skystas, labai greitai užšąla. Tad derėtų užtikrinti, kad maistas dubenėlyje niekada nebūtų prišalęs, apsnigęs ar apledėjęs, tam, jog šuniui netektų iš alkio graužti suledėjusį maistą. Taip pat, esant galimybei, rekomenduotina gyvūną pašerti šiltu maistu, nes toks maistas padės šuniui apšilti iš vidaus – juk patys puikiai žinome, kokia didelė yra šilto maisto vertė šaltomis žiemos dienomis. Būkime empatiški savo keturkojams draugams, žiemojantiems lauke – jie nenusipelnė kęsti alkio.

Prie GGI veiklos prisidėti gali: www.ggi.lt/parama