Angelos Merkel vyriausybėje kyla nesantaika po to, kai Aplinkos ministerija uždraudė mėsą jų valgiaraštyje

Paskelbta: 15 kovo, 2017 8:00

pizza-346985_960_720

Vokietijos aplinkos ministrė Barbara Hendricks nusitaikė į Angelos Merkel vyriausybės mitybos įpročius. Ji teigia, kad mėsos valgymas kenkia aplinkai, todėl jų meniu buvo palikti tik vegetariški patiekalai. Varžovų ministras apkaltino ją bandymu priversti žmones propaguoti vegetarizmą prieš jų pačių valią. Likus vos keliems mėnesiams iki A. Merkel rinkimų, remiantis apklausomis, krikščionių demokratų populiarumo rezultatai smuko. Buvo tik laiko klausimas, kada pradės kilti įtampa, tačiau niekas nesitikėjo, kad pirmasis puolimas bus dėl vegetariškų pokyčių vyriausybės valgiaraštyje. B. Hendricks yra socialdemokratų partijos narė, kurios pranašumas itin išaugo. Dabar apklausose ji lenkia A. Merkel kartu su jų lyderiu Martinu Schulzu, kuris yra buvęs Europos Parlamento pirmininkas. Aukšti A. Merkel partijos nariai jau nusitvėrė vegetariško maitinimo idėjos, kaip įrodymo, kad taip bus kišamasi ir į piliečių asmeninį gyvenimą.
“Nepropaguosiu šitos daržovių dietos. Tikiu įvairove ir laisve pasirinkti, o ne tokia auklėjimo ideologija. Mėsa ir žuvis taip pat yra subalansuotos mitybos dalis”, – teigė Christian Schmidt, maisto ministras.
Draudimas buvo pateiktas el. laiške, skirtame skyrių vadovams. “Ministerija yra atsakinga už kovą su neigiamu mėsos vartojimo poveikiu ir turi rodyti pavyzdį“, – rašoma elektroniniame laiške. Teigiama, kad mėsos pramonėje išskiriama trečdalis dujų kiekio, darančio įtaką šiltnamio efekto stiprėjimui. Tačiau B. Hendricks buvo apkaltinta veidmainyste po to, kai paaiškėjo, kad draudimas taikomas tik oficialias pareigas einantiems atstovams, o ministerijų pareigūnai mėsa ir žuvimi vis dar galės maitintis personalo valgykloje.
„Mes niekam nenurodinėsime, ką jie turėtų valgyti“, – teigiama Aplinkos ministerijos pareiškime. „Bet mes norime parodyti gerą pavyzdį, siekdami klimato apsaugos, nes vegetariškas maistas yra daug palankesnis klimatui, nei mėsos ir žuvies vartojimas.“

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis TELEGRAPH informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Originalaus straipsnis:
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02/21/discord-angela-merkels-government-environment-ministry-bans/