Baltas pūkuotas radinys tamsiame sandėlyje

Paskelbta: 19 kovo, 2024 10:47

Į GGI kreipėsi asmuo, kuris nurodė, kad Vilniaus mieste esančio bendrabučio bendrame sandėlyje baisiomis sąlygomis laikomas katinas. Kaip Pranešėjas nurodė, katinas priklauso asmeniui, kuris šiuo metu yra ligoninėje, galimai turi problemų su alkoholiu. Prisiskambinti jam nepavyksta. Pranešėjas nurodė, kad atvykęs aptvarkyti nuomojamo buto, pamatė, kad daiktais apkrautame sandėlyje laikomas gyvūnas. Kaip kalbama, katinas jau pusė metų neišeina iš tamsios patalpos. Yra įbaimintas. Vandens ir maisto gauna tik iš kaimynystėje gyvenančių moterų. Katino „tualetas“ nėra valomas, iš sandėlio sklinda smarvė.

GGI kreipėsi į VMVT. Iš pradžių pareigūnams nepavyko susisiekti su galimu gyvūno savininku tam, kad būtų galima pradėti administracinę teiseną, todėl VMVT kreipėsi į policiją dėl galimo gyvūno savininko buvimo vietos išaiškinimo ir galimo jo atvesdinimo. Pažymėtina, kad gauta informacija, jog asmuo neturi nuolatinės gyvenamosios vietos. VMVT informavo, kad administracinė teisena nutraukta nenustačius asmens, kuriam priklauso gyvūnas, kadangi galimai asmens laikytas gyvūnas buvo neženklintas ir neregistruotas, todėl asmuo negali būti pripažintas Gyvūno teisėtu savininku.

Geroji istorijos dalis: gyvūno gerovei ir apsaugai užtikrinti buvo imtasi skubių priemonių – jis nedelsiant buvo paimtas iš netinkamų laikymo sąlygų ir perduotas laikinajai gyvūnų globai.

Blogoji: su gyvūnu šitaip pasielgęs asmuo liko nenubaustas, o oficialius atsakymus iš VMVT pavyko gauti tik po metų laiko.

Kantrybės mums paaukoti neįmanoma, bet galite skirti 1,2% GPM www.ggi.lt/gpm, prisidėti per aukok.lt ir kitais Jums patogiais būdais www.ggi.lt/parama

Dėkojame už Jūsų gerumą!