Bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais įvairiose šalyse

Paskelbta: lapkričio 25, 2016 13:30

Žmonių elgesys ir santykis su aplinka nuo senų senovės yra veikiamas moralinių individo nuostatų. Tačiau dažnai galima įžvelgti paradoksą, kai logiškai nepateisinamas elgesys visuomenėje lieka savotiškai toleruotinas. Tokie paradoksai dažnai atsiranda, kai kalba eina apie nehumanišką, piktybišką elgesį su gyvūnais, siekiant jiems sukelti skausmą ar netgi juos nužudyti.

Gyvūnų gerovės klausimas pasaulyje yra svarstomas maždaug nuo 17 amžiaus vidurio ir sulig kiekvienais metais buvo ieškoma sprendimų naujai kylančioms problemoms spręsti. Šiuo metu civilizuotose šalyse gyvūnų teisės yra ginamos įvairių teisės aktų, įstatymų ir kodeksų pagalba, tačiau toli gražu ne visos šalys turi gyvūnų teisės ginančius įstatymus.

Europos Sąjungos gyvūnų gerovės strategija skelbia, kad „Kiekvienas yra atsakingas“ ir šios strategijos tikslas – visapusiškai pagerinti gyvūnų gerovės klausimus visose šalyse, kurios yra ES narės.

VŠĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ parengta informacija apie Europos šalyse skiriamas bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais yra sudaryta iš kelių, tarpusavyje susijusių, dalių. Žemiau pateiktose lentelėse ir diagramose nurodomos piniginės, laisvės atėmimo, laisvės apribojimo ir kitos bausmės, kurios yra skiriamos už žiaurų elgesį su gyvūnais konkrečioje Europos šalyje. Taip pat, čia galima rasti informaciją apie pagrindinius šalies įstatymus, kurie gina gyvūnų teises ir kitus svarbius, su gyvūnų teisėmis susijusius, aspektus.

Lenteles galite atsisiųsti PDF formatu: ČIA