Benamių kačių Nemenčinėje sterilizacija – kviečiame paaukoti

Paskelbta: 15 vasario, 2016 15:54

Ir vėl artėja pavasaris, su atgimstančia gamta ir gyvūnija. Rodos džiaugsmingas metas – pirmosios gėlės, šiltėja oras, pakelės karklas apsipila “kačiukais”… Deja, pavasarį padaugėja ir murkiančių mielų katinėlių, kurie dėl perpildytų gyvūnų prieglaudų dažnai pasmerkti skurdžiam benamio gyvenimui. O kaip tai spręsti? Vienas iš humaniškų būdų mažinti benamių kačių populiaciją – sterilizuoti jas, taip užkertant kelią benamių kačių skaičiaus gausėjimui. Kiekvienos katytės sterilizacija nuo liūdno likimo išgelbės mažiausiai šešis kačiukus per metus. Tolimesnė matematinė seka tikriausiai akivaizdi…

Štai ir šį mėnesį susidūrėme su vis dar gana opia problema – susirūpinę žmonės pranešė apie benamių kačių buveinę netoli Vilniaus, Nemenčinėje. Jų galėtų būti maždaug 20, tikslų skaičių pasakyti sunku. Tačiau gerai žinome, kad pavasarį šis skaičius tikrai padidės. Didžioji kačių dalis glaudžiasi prie senelių namų “Senevita”, kur gauna šiek tiek maisto ir pastogės. Pranešta, kad čia benamiai katinėliai šeriami, tad jie yra labiau pripratę prie žmogaus ir pagauti juos būtų lengviau. Iš pradžių planuojama pagauti ir sterilizuoti bent 10 kačių. Susiimta pačiu laiku, dar iki pagrindinio kačių rujos laikotarpio, todėl ieškome pagalbos kuo operatyviau spręsti šia problemą. Senelių namų vadovai puikiai supranta situaciją ir sutiko bendradarbiauti, tačiau reikalų tikrai nemažai: katytėms reikalinga sterilizacija, globa po operacijos, taip pat jas reikia pergabenti iki klinikos ir atgal, ieškome galimybės beglobėms katėms įrengti namelius. Šiuo metu ieškome veterinarijos įstaigų, kurios galėtų bendradarbiauti vykdant kačių sterilizaciją bei kitų gerų žmonių, kurie galėtų prisidėti prie projekto finansinio išpildymo.

Spręskime ne problemos pasekmes, bet priežastis.

Prašome paaukoti šiai akcijai, nurodant paskirtį „Senevitos katėms“:
Pavadinimas: VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“
Juridinio asmens kodas: 302842427
A/S: LT77 7300 0101 3323 1565 (Swedbank)
Banko kodas: 73000
SWIFT/BIC: HABALT22

 

Taip pat labai ieškome veterinarijos įstaigų, kurios galėtų 26 dieną padėti vykdant šių kačių sterilizaciją ir pasiūlyti dideles nuolaidas. Projekto koordinatorės tel.nr.: +37067742797 (Gintė Sidaravičiūtė)