„Bliuzo naktyse“ su žmonėmis linksminosi ir šunys

Paskelbta: 8 liepos, 2014 14:33

Šį savaitgalį, liepos 4-5 dienomis, Varniuose vykusiame „Bliuzo naktų“ festivalyje netrūko ne tik geros muzikos, bet ir pramogų. Jau ne pirmus metus šiame renginyje dalyvaujanti organizacija Všį „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) taip pat turėjo kuo užimti muzikos mylėtojus ir jų augintinius.

Savanoriai mielai bendravo tiek su dvikojais, tiek su keturkojais festivalio dalyviais, dalinosi savo patirtimi, nuveiktais darbais ir naujausiais sėkmingai startavusiais projektais, tokiais kaip „neBrisius.lt“ ir „Murmarket“.

Savanoriai konsultavo žmones informuodami juos, kaip reikia spręsti problemą patiems pastebėjus gyvūnų gerovės pažeidimo atvejus ar kaip prisidėti prie beglobių gyvūnų situacijos gerinimo Lietuvoje. Įdomu tai, kad organizacijos darbas nenutrūko ir festivalio metu, gelbėjant nedidelį iš lizdo iškritusį paukščiuką, savanorių pramintą Bliuzu.

 

Daugiausia apkabinimų ir dėmesio festivalio metu susilaukė rožinis paršelis, stebinęs ne tik mažiausius festivalio dalyvius, bet ir vyresnius bliuzo vilkus. Daugybė žmonių panoro įsiamžinti ar pakalbėti su gyvūnėliu, o keturkojai bent jau apsiuostyti prieš pripažįstant šią rožinę būtybę kaip savą.

Antrąją festivalio dieną po pietų, visų akys krypo į aptvertą teritoriją, kur, kaip ir kiekvienais metais, vyko GGI organizuojamos šunų lenktynės, kurios jau spėjo tapti tradicija. Šiais metais prie starto linijos stojo net 22 šunys ir jų šeimininkai. Lenktynėse augintiniai buvo suskirstyti į dvi grupes pagal dydį, kur kiekvienoje kategorijoje buvo išrinkta po 3 nugalėtojus.

Didžiųjų šunų lenktynėse nepralenkiami buvo Barselona ir Lukas, antrąją vietą užėmė Bugis ir jo šeimininkas Augustinas, o trečioji vieta atiteko kalytei Ukai ir Povilui. Mažųjų šunų kategorijoje mikliausias kojeles turėjo Mėta ir jos šeimininkas Saulius, antroje vietoje liko Ramzis ir Aivaras, o trečiąją vietą išplėšė Dafas ir Kristupas.

Lenktynės vertė šypsotis ne tik dėl šeimininkų originalumo viliojant šunis prie finišo linijos saldžiais pažadais, čeburėkais ar mėgstamais žaislais, bet ir dėl kelių festivalio dalyvių, panorusių įveikti trasą einant ant rankų, kol kolega laiko įsikibęs į kojas.

Iš karto po keturkojų bėgimo vyko viktorina, kurios nugalėtojais tapo daugiausia žinių sukaupusi komanda pavadinimu „Pauža“. Viktorinoje konkurencija buvo arši, todėl prizininkai išplėšė pergalę tik po dar kelių papildomų turų. Likę dalyviai dėkojo už gerą nuotaiką ir puikią galimybę papildyti savo žinių bagažą.

Apie mus rašo Delfi ir Lrytas

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Aira Tumėnaitė

Foto – Elena Rutkauskaitė