Briuselyje uždraustos tam tikros kačių veislės

Paskelbta: gegužės 13, 2019 21:20

Informacija paruošta Julijos Driukaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Screenshot 2019-05-13 at 21.18.44

Po Gyvūnų Gerovės Asociacijos rekomendacijos Škotų nulėpausės Briuselyje tapo nebelaukiamos. Šios veislės katės, kaip ir keletas kitų veislių, buvo įtrauktos į draudžiamų kačių veislių sąrašą, praneša dienraštis La Dernière Heure.

Nulėpausės turi neįprastas nulinkusias ausis dėl veisimo programų, kurios sukelia joms stiprius skausmus. ,,Dėl šio genetinio defekto uždraudžiame veisti, parduoti, pirkti ar laikyti tokias kates“  – tvirtina  Gyvūnų Gerovės Asociacijos sekretorė Bianca Debaets.

Kitas hibridinės kačių veisles, kaip pavyzdžiui Bengalijos kates (išvedama kryžminant kates ir leopardines kates) ar Savanos kates (kryžminant kates su afroazinėmis katėmis) taip pat uždraudžiama veisti ar pardavinėti Briuselyje dėl jų nesugebėjimo prisitaikyti prie gyvenimo nelaisvėje. 

Žmonės, kurie jau turi vieną iš uždraustųjų kačių ir nori jas laikyti, privalo pranešti Briuselio vyriausybei, kuri tokiu atveju išduos leidimą. ,,Mes norime žinoti kur šios katės yra. Oficiali statistika pateikia 65, bet manome, kad jų gali būti ir daugiau“ – teigia Eric Laureys. 

Šaltinis: http://brusselstimes.com/brussels/14990/certain-cat-breeds-are-now-banned-in-brussels?fbclid=IwAR34LAnAl7I3B-I6aJQ4z9vrvUIbgcSGzXlDI4jyAZMPUHvCHLGxGCI94u4