Būda ir grandinė – Lietuvos realybė

Paskelbta: 20 vasario, 2023 23:00

„Trumpa grandinė“, „metro ilgio grandinė“, „į būdą netelpa“, „būda skylėta“ – tokiomis frazėmis iliustruojamų pranešimų dėl netinkamai laikomų gyvūnų gauname beveik kasdien.

Vieną iš tokių atvejų teko nagrinėti, kai elektroniniu paštu į GGI kreipėsi asmuo, kuris nurodė, pastbėjęs šunį, pririštą prie grandinės, kuri yra ne ilgenė nei 1 metro ilgio. Taip pat, pastebėjo, kad gyvūnui nėra palikta vandens ir maisto.

Dėl šio atvejo kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybė (VMS). Teisės aktai nereglamentuoja koks turėtų būti grandinės ar virvės ilgis, kuria pririšamas šuo, išskyrus kelias savivaldybes, kurios pačios nusistačiusios reikalavimus minimaliam ilgiui. Deja, VMS taip pat neturi nustačiusi reikalavimų minimaliam grandinės ar virvės ilgiui. Šiuo atveju, mūsų prašymu atlikto patikrinimo metu, pareigūnai patikrino kitas gyvūno laikymo sąlygas. Tuo pačiu gyvūno laikytoja buvo paprašyta prailginti grandinės ilgį.

Ar papildomas metras virvės ar grandinės, suteiktas gyvūnui, yra tai, ko mes norime? Ne. Tačiau tikrai geriau negu nieko. Todėl vienas iš mūsų siekių – Lietuva be šunų prie būdų ir sąmoninga visuomenė su nuline tolerancija šunų rišimui ir palikimui prie būdų. O besipiktinančių, dėl tokio mūsų noro, klausiame ar neskauda širdies žiūrint į šuniuką nuotraukoje, prirštą prie būdos metro grandine? 😭🐾