Susitikimas su Seimo nare Ieva Pakarklyte dėl draudimo kupiruoti gyvūnus

Paskelbta: 17 lapkričio, 2022 23:24

Ausų ir uodegų kirpimas tam tikros veislės šunims, kitaip dar vadinamas kupiravimu, Lietuvoje yra uždraustas remiantis gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu. Vis dėlto, neretai šeimininkai ir veisėjai pasiryžta įstatymams nepaklusti, ieško veterinarų, kurie šią procedūrą atliktų nelegaliai arba su augintiniu vyksta į klinikas užsienyje. 

Šia tema turėjome susitikimą su Seimo nare Ieva Pakarklytė, kurią galime vadinti lietuviškuoju šv. Pranciškum Seime. Į diskusiją pakvietėme Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos atstovę Eglę Kvedaraitę.
Susitikimo metu aptarėme įstatymo spragų, kuriomis naudojasi veisėjai ar gyvūnų šeimininkai, koregavimą.

Mes prašome, kad:
📍 Būtų sugriežtintas kosmetinis ausų, uodegos koregavimas, pvz. jei nelaimė atsitiko vienai šuns ausiai, ji ir yra šalinama, tačiau antrą ausį šalinti vien dėl kosmetinės priežasties būtų draudžiama.
📍 Būtų uždraustas kupiruotų gyvūnų įvežimas iš užsienio į Lietuvą.
📍 Būtų uždraustas kupiruotų gyvūnų dalyvavimas parodose ir kituose gyvūnus eksponuojančiuose renginiuose.
📍 Būtų uždraustas veisimas bei prekybos vystymas kupiruotais gyvūnais.

Nors už kupiravimą skiriamos realios baudos, tačiau norime pasiekti, jog tolerancija gyvūnų kupiravimui būtų absoliučiai nulinė ir kiekvienas, einantis gatve su tokiu gyvūnu, būtų stabdomas institucijų atstovų ir aiškinamasi, kaip ir kodėl tos ausys ar uodega „nukrito“. 
Kartu su Fėjų kaimas – VšĮ Šuniukų fėja įkūrėja Skaistė Svidraitė turime formą, kuria galite pasinaudoti ir pranešti apie sužalotus gyvūnus: 
❗❗https://www.nukirpoausis.org❗❗

Jei svarstote tokias procedūras atlikti savo augintiniams ar įsigyti šunį, kuriam jau buvo veisėjų atlikta ausų ir uodegos trumpinimo procedūra, gerai pagalvokite, ar tariama estetika yra verta jūsų mylimo augintinio kančių ir ligų rizikos ateityje bei, žinoma, nusižengimo įstatymams? Kelią tokioms procedūroms galima užkirsti tik keičiant žmonių požiūrį į jas ir suvokiant, kaip neigiamai tai gali atsiliepti gyvūnui.

Apie gyvūnų kupiravimą bei baudas už tai galite paskaityti mūsų paruoštame straipsnyje: https://bit.ly/Gyvunu_Kupiravimas