Posėdis Seime dėl draudimo laikyti gyvūnus asmenims, žiauriai su jais besielgusiems

Paskelbta: 16 lapkričio, 2022 23:33

Šiandien Lietuvos Respublikos Seimas vykusiame Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje buvo svarstomas draudimo laikyti gyvūnus asmenims, kurie žiauriai elgėsi su jais ar kankino, klausimas.

Posėdis vyko diskusijų forma, jame dalyvavo Seimo nariai, Aplinkos ministerijaLietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijaVyriausybėValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba,  Aplinkos apsaugos departamentasbei Lietuvos policija atstovai, mūsų organizacijos teisininkė Aistė Vieraitytė ir vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė

Svarbiausia šios dienos žinia, kad visos institucijos pagaliau sutaria, jog draudimas yra reikalingas ir yra pasirengę jį turėti.

Dėkojame Seimo narėms Ievai Pakarklytei ir Aiste Gedviliene už šio aktualaus gyvūnų aktyvistams klausimo įtraukimą į komiteto darbotvarkę. Už teigiamus pasisakymus Marius Čepulis, Linas Jonauskas bei kitiems posėdyje dalyvavusiems.

Daugiausiai diskutuoti klausimai:
📍 Draudimo terminas. Nors Vyriausybės išvadoje jis buvo sutrumpintas iki 3 metų, vis tik diskusijos metu visi sutiko, kad draudimas turėtų būti 10 metų.
📍 Draudimo laikyti rūšys. Mūsų organizacija nori, kad individualiai draudimą taikanti institucija nuspręstų, ar draustų laikyti konkrečią rūšį, susijusią su padaryta nusikalstama veika, ar visus gyvūnus. 
📍 Įgyvendinimo mechanizmas. 

Laukiame kito posėdžio, kuriame bus toliau svarstomas draudimas su korekcijomis, atliktomis po šios dienos diskusijos. 

Sekite mus, o mes Jus informuosime apie naujienas.

Čia galite susipažinti su Vyriausybės išvada, kurią rengė ŽŪM ir kuri buvo šiandien svarstoma: https://bit.ly/Vyriausybes-Isvada-Del-Draudimo-Laikyti…