Gadhimai hinduizmo festivalyje Nepale paskersta 5000 buivolų

Paskelbta: gruodžio 3, 2014 15:55

hinduizmo-festivalyje-Nepale-paskersta-5000-buivolų-300x199

Lapkričio 28 dieną Nepale susibūrė milijonai hinduizmo sekėjų, švenčiančių Gadhimai festivalį, kuriame vyksta, manoma, didžiausio masto gyvūlių aukojimo ritualas pasaulyje. Tikintieji mano, jog šis įvykis neša sėkmę ir skatina Gadhimai, hinduizmo galios deivę, išpildyti jų norus.

Ritualas prasideda prieš auštant, laukuose netoli Gadhimai šventovės, esančios Bariyarpur miestelyje, kurioje hindų kunigas (“Hindu priest”) sumaišo savo paties kraują su žiurkės, viščiukio, balandžio, ožkos ir kiaulės.

Tūkstančiai automobilių, pilni šeimų vežančių aukojimui skirtas ožkas ir paukščius, vyko keliu vedančiu į šventyką.

Pirma diena užbaigiama buivolų, uždarytų aukštomis sienomis aptvertoje teritorijoje, galvų nukirtimu. Naudodami kukri peilius tai atlieka specialiai atrinkta vyrų grupė.

Bara apylinkėje, maždaug 160 kilometrų pietuose nuo Katmandu vykstančiame festivalyje, pirmoje jos pusėje buvo nužudyta apie 5000 buivolų – ir dar daugybei kitų gresia toks pat likimas.

Per 2009 festivalį, buvo paaukota apie 200 000 gyvūlių ir paukščių.

Dauguma žmonių, dalyvaujančių festivalyje, yra iš kaimynės Indijos, nors ji ir draudžia gyvulių, skirtų festivaliui, eksportą. Ši priemonė, įvesta 2009-aisiais, per pusę sumažino paskerstų gyvulių kiekį.

Nors organizatoriai ir valdžios organai gina šią daugybės kartų senumo kas penkis metus vykstančią tradiciją, gyvūnų teisių gynėjai viešai ją smerkia kaip barbarišką.

Vienas iš festivalių dalyvių, Rajesh Shah, kepdamas ką tik savo rankomis paskerstą gyvūlį, Guardian naujienoms prasitarė pažadėjęs Gadhimai, kad jos garbei paaukos ožką, jeigu jo verslas bus sėkmingas. Jis pridurė savo pažadą deivei ištesėjęs, nepaisant skundų susijusių su festivaliu.

Shristi Singh Shrestha, “Animal Welfare Network” Nepale priklausanti gyvūnų teisių gynėja, Guardian naujienoms pripažino besijaučianti liūdna ir sužlugdyta, kadangi organizacija nesugebėjo sustabdyti skerdynių.

„Bent vienas teigiamas dalykas yra tai, jog paskerstų gyvūlių skaičius šiemet sumažėjo… tikimės, kad kitame festivalyje nebus jokių gyvūlių skerdynių” sakė ji.

Šaltinis: http://www.independent.co.uk