Gera žinia šeimininkams: į paplūdimį – jau ir su šunimi

Paskelbta: 28 balandžio, 2016 10:24

Valdžia nusprendė palengvinti augintinių šeimininkų dalią – poilsiaujant jau nebereikės galvoti, kur palikti keturkojus, nes jiems bus įrengtas paplūdimys. Netrukus šunims Vilniuje nebus draudžiama įkelti kojos ten, kur anksčiau galėjo ilsėtis tik jų šeimininkai.

Iki šiol šunys jokiuose vandens telkiniuose maudytis negalėjo. Tad šunų paplūdimys bus pirmas ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.

Savivaldybės atstovai prasitarė, kad dėl vietos šunų paplūdimiui dar diskutuojama, tačiau linkstama prie minties, kad tinkamiausia vieta keturkojų maudynėms Neries upėje – Vingio parke. Čia yra natūraliai susiformavęs smėlio krantas, šunų vedžiojimo aikštelė.

Anot Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės Brigitos Kymantaitės, tokio paplūdimio šunims seniai reikėjo. Jos žodžiais, tai greičiau būtų net ne keturkojų paplūdimys, o žmonių su šunimis.

Mat vis daugiau žmonių augina šunis ir nori su jais praleisti kuo daugiau laiko. Tačiau vasarą einant į paplūdimį vilniečiams šunis tekdavo palikti namuose.

Šiuo metu galioja tvarka, kad dėl higienos sumetimų prie sostinės vandens telkinių su šunimis galima eiti tik ne maudymosi sezono metu.

Šunų paplūdimio idėja savivaldybėje pradėta svarstyti prieš mėnesį. Anot vicemero Gintauto Palucko, jau rengiamas įsakymas dėl leidimo šunims maudytis vandens telkiniuose, kur nėra nustatytos žmonių paplūdimių vietos.

Prieš tai diskusijos dalyvių nuomonės išsiskyrė. Vieni buvo už tai, kad Vilniuje reikėtų numatyti vietą, kur prie vandens telkinio galėtų rinktis šeimininkai su šunimis.

Toje vietoje turėtų budėti veterinarijos gydytojas, jis patikrintų šuns dokumentus. Paplūdimyje turėtų būti vandentiekis, suolai, dėžės ir maišeliai ekskrementams, tualetas žmonėms. Tokios specifikos paplūdimys turėtų būti apmokestinamas.

Tačiau savivaldybė neturi praktikos tokiam paplūdimiui įrengti, todėl užtruktų konsultacijos su kinologais, reikėtų ilgai ieškoti vietos.

Kiti siūlė leisti atsivesti šunis į bendrą paplūdimį, nurodant, kokiomis sąlygomis būtų vedžiojamas keturkojis.

Tam reikėtų įrengti informacijos lenteles, nurodant, kad čia šunų lankymasis nedraudžiamas, išdėstant reikalavimus augintinių šeimininkams ir paaiškinant, kur kreiptis kilus konfliktui.

Paplūdimys gyvūnams veikė vieną dieną

Ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvoje iki šiol nėra nė vieno oficialaus paplūdimio šunims.

Nors ne kartą buvo svarstoma tokį paplūdimį įrengti Klaipėdoje ir Neringoje, šie darbai taip ir nepadaryti.

2012 metais paplūdimys uostamiestyje, Pirmojoje Melnragėje, šunims buvo atiduotas tik vienai dienai, kai gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ ir kitos organizacijos surengė renginį „Būk atsakingas šeimininkas“.

Rengėjai skatino galvojančius įsigyti augintinį žmones būti atsakingus.

goldenplay

Šaltinis: augintinis.lrytas.lt