GGI dalyvavo pirmosiose eitynėse už gyvūnus

Paskelbta: 30 sausio, 2017 7:14

Sausio 28 d., šeštadienį Vilniuje įvyko pirmosios eitynės už gyvūnus, skirtos atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į kailių fermas Lietuvoje. Katedros aikštėje prasidėjusias ir Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės besitęsusias eitynes surengė gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“. Pasak organizacijos vadovės Gabrielės Vaitkevičiūtės, jų tikslas – uždrausti auginti ir žudyti gyvūnus vien dėl jų kailio.

„Tušti narvai“ į eitynes pritraukė apie tūkstantį gyvūnų mylėtojų, į pagalbą pasitelkusių plakatus su už žvėrelių gyvybių išsaugojimą agituojančiais šūkiais bei savo pačių gyvūnus. Prie jų prisijungė ir„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, kategoriškai pasisakantys prieš kailinių žvėrelių išnaudojimą ir pripažįstantys, kad šis verslas yra nepateisinamas jokiomis aplinkybėmis.

„Labai džiaugiuosi, kad bendraminčiai „Tušti narvai“ suorganizavo tokį masinį renginį bei suvienijo žmones, kurie nepritaria gyvūnų išnaudojimui. Smagu matyti, kad žmonės nebetik palinguoja galvomis, bet imasi konkrečių veiksmų. Lietuvoje ypatingai svarbu kelti bendrą sąmoningumo ir atjautos lygį“, – teigė organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ įkūrėja Beatričė Vaitiekūnaitė.