GGI įgyvendino projektą „Žiemos nameliai katėms“

Paskelbta: 28 kovo, 2017 7:30

Kotryna Zabulionytė

 


Šąlant orams galėjote nerimauti dėl kaimynystėje gyvenančių beglobių gyvūnų. Tačiau daugelis užsienio šalių parodė puikų pavyzdį kaip galima padėti beglobiams gyvūnams, prisidedant prie jų gyvenimo gerinimo.

Tai plinta kaip virusas, kai žmonės užsikrėtę gerumu, norintys prisidėti prie gyvūnų gerovės įvairiose šalyse kuria socialinius projektus. Vienas iš jų – Kačių namelių idėja. Kai kuriose šalyse įkurdinti kates žiemos sezonu žmonių statytuose nameliuose ypač paprasta, tereikia idėjos, lėšų ar bendraminčių padėsiančių įgyvendinti gerus darbus.

Tuo tarpu Lietuvoje panašaus tipo socialiniai projektai turi būti įgyvendinami su savivaldybių ar atsakingų valdžios organų leidimais. Procesas nesudėtingas, bet dar paprasčiau atrodys sužinojus kaip viskas vyksta. Apie tai kaip Lietuvoje prisidėti prie gyvūnų gerovės gerinimo papasakos Beatričė Vaitiekūnaitė, GGI („Gyvūnų gerovės iniciatyvos“) organizacijos įkūrėja.


– Dėl kokių priežasčių buvo inicijuotas „Žiemos nameliai katėms“ projektas?

Vilniuje yra vykdoma beglobių kačių sterilizacijos programa, jos metu sugaunamos katės sterilizuojamos ir tos kurios negali būti prijaukintos, atiduotos šeimininkams paleidžiamos į tą pačią vietą kurioje buvo sugautos. Taip sėkmingai mažinamas beglobių kačių prieaugis, bei užkertamas kelias kačių platinamoms ligoms.

Žiemos laikotarpiu beglobiams gyvūnams išgyventi yra itin sunku, kiekvienais metais neištvėrusios žvarbios Lietuvos žiemos žūsta katės, dėl šios priežasties gimė idėja kurti socialinį projektą „Žiemos nameliai katėms“. Projekto įgyvendinimas sukuria standartizuotą namelių projektą kuris, patvirtintus savivaldybei, palengvins procesą ateityje prie gyvūnų gerovės norintiems prisidėti žmonėms.

– Kokias socialines problemas sprendžia šio projekto įgyvendinimas?

Šio projekto tikslas padėti šąlantiems beglobiams, išspręsti šaltuoju metų laikotarpiu kačių apsigyvenančių daugiabučių laiptinėse, rūsiuose klausimą. Sumažinus akistatą su po balkonais šeriamomis ar rūsiuose besiglaudžiančiomis katėmis, didinima visuomenės tolerancija, atlaidumas ir atsakomybės jausmas.

Projekto metu sprendėme ir kitą aktualią socialinę problemą, kalinių užimtumo klausimą. Norime padėkoti Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus bei Vilniaus pataisos namų nuteistiesiems už socialiai atsakingą pavyzdį, prisidedant prie projekto namelių statymo.


– Nuo ko reikėtų pradėti žmonėms norintiems prisidėti prie projekto gyvavimo? Kokių taisyklių turi laikytis asmuo prisiėmęs atsakomybę prižiūrėti žiemos namelį katėms?

Norintys prisidėti prie projekto gyvavimo turi kreiptis į savivaldybę nurodydami konkretų adresą kuriuo nori įsteigti oficialią kačių šėryklą. Žmogus vykdantis projektą, prisiima atsakomybę už namelio švarą, priežiūrą ir už tai kad toje vietoje bus vykdoma kačių sterilizacijos programa. Pastaroji programa gali būti finansuojama savivaldybės lėšomis, programą įgyvendina „Grinda“, arba su gyvūnų gerove besirūpinančių organizacijų pagalba. Sekantis žingsnis pasirūpinti leidimu namelio statybai, kuriam bus suteikiamas oficialios šėryklos numeris, namelis gali būti statomas pagal tam tikrus savivaldybės nustatytus standartus, bei patvirtintą namelio projektą. Pasibaigus GGI iniciatyvai, reikėtų ieškoti bendraminčių kurie prisidėtų, arba namelio išlaidas dengti iš savo lėšų.

– Kokie tolimesni socialiai atsakingi projektai numatomi GGI organizacijoje?

Pagrindiniai toliau vykdomi projektai išlieka Nebrisius.lt, „Atsakinga kosmetika“, „Draugiški gyvūnams“. Nuolatinis gyvūnų nepriežiūros atvejų sprendimas, visuomenės edukacija ir įstatymų reglamentuojančių gyvūnų gerovę tobulinimas.