GGI inicijuotas draudimas laikyti gyvūną

Paskelbta: gegužės 31, 2018 13:09

Šiandien Seimo vakarinėje darbotvarkėje numatytas balsavimas dėl Baudžiamojo kodekso pataisų XIIIP-988, kuriomis somis siūloma:
– reglamentuoti sunkinančias žiauraus elgesio su gyvūnu aplinkybes, kuomet gyvūnas kankinamas vaikų akivaizdoje, kuomet kankintojas platina smurto akto prieš gyvūną vaizdus (siūlomos griežtesnės bausmės atitinka kitų Europos ir Vakarų šalių praktiką, daugelyje jų įvestos ar planuojamos įvesti griežtesnės bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais, pvz, tokia pat maksimali 2 metų laisvės atėmimo bausmė numatyta Lenkijoje, Suomijoje, Švedijoje, 3 metų – Norvegijoje, Italijoje, 5 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose);
– įvesti papildomos baudžiamojo poveikio priemones – įpareigojimas dalyvauti smurtinio elgesio keitimo programose bei draudimas nuo 3 iki 5 metų laikyti gyvūną už žiaurų elgesį baustiems asmenims (taikomas pvz. Lenkijoje, Suomijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Maltoje).

! Draudimas laikyti augintinį yra inicijuotas VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ idant nuolat susiduriame su situacija, kuomet gyvūną konfiskavus nusikaltęs asmuo įsigyja kitą, kurio dažniausiai laukia tokia pati lemtis, o jos sulaukti turime ir mes, nes kol gyvūnas sveikas – jo perėmimas neįmanomas.

„Šiandien Jūs galite prisidėti prie saugesnės ir jautresnės Lietuvos kūrimo“ – sako mūsų kolegė, Seimo narė Dovilė Šakalienė.

Moksliniai tyrimai liudija, kad žiauriai besielgiantys su gyvūnais linkę smurtauti ir prieš žmones, o vaikai, kurių gyvūnėlį grasino nužudyti ar su juo žiauriai elgėsi šeimos narys, turi beveik 6 kartus didesnę riziką turėti sunkių elgesio ir emocijų sutrikimų (McDonald, 2016).

Šiandiena išplatinome individualius laiškus kiekvienam Seimo nariui su prašymu palaikyti šias pataisas, laikome špygas ir laukite naujienų!

Papildyta: