Gyvūno šeimininkas nubaustas už aplaidumą augintinio atžvilgiu

Paskelbta: 1 kovo, 2023 18:53

Jau greitai bus metai nuo Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis numatytas privalomas katinų, šunų bei šeškų ženklinimas, dar vis dauguma gyvūnų augintinių savininkų, ypač tie, kurie laiko gyvūnus pririštus prie būdų, tokių įpareigojimų nesilaiko.
Po daugumos atliekamų Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrinimų šalia kitų randamų pažeidimų seka ir įpareigojimo ženklinti gyvūną augintinį pažeidimas.

Kaip pavyzdžiui, visai neseniai, gavę susirūpinimo laišką dėl galimai gyvūno netinkamų laikymo sąlygų, kreipėmės į atitinkamas institucijas su prašymu atlikti patikrinimą. Po kelių patikrinimų, nustatyta, kad laikomo gyvūno sveikatos būklė normali, gyvūnas neišliesėjęs, įmitimas normalus. Sutvarkyta gyvūno laikymo vieta. Tačiau be šių aspektų, patikrinimo metu nustatyta, kad gyvūnas nėra nei vakcinuotas nuo pasiutligės nei ženklintas mikroschema bei registruotas Gyvūnų augintiniu registre. Už teisės aktų pažeidimus gyvūnų laikytojas buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Primename, kad LR ANK 346 str. 1 d. “Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.”

Ne kartą rašėme apie gyvūnų ženklinimo ir vakcinavimo svarbą, todėl tenka apgailestauti, kad augintinių šeimininkai nesupranta svarbos reikšmės, o atsitinkamos institucijos neužsiima papildoma gyventojų edukacija bei problemos prevencija.

Kodėl reikia ženklinti gyvūnus, skaitykit čia bei pasidalinkite šia informacija savo bendruomenėse: https://bit.ly/GGI-Gyvunu-Zenklinimo-Svarba