Gyvūnų laidojimas

Paskelbta: gegužės 10, 2016 10:39

Jei nugaišo augintinis, jį galite nemokamai palaidoti oficialiose kapinėse, Liudvinavo gatvėje, Paneriuose, netoli „Regitros“ (šalia Liudvinavo g. 1), Vilniuje. 

GYVŪNŲ AUGINTINIŲ GAIŠENŲ UŽKASIMO (LAIDOJIMO) REIKALAVIMAI:

  • Gyvūnų augintinių gaišenos užkasamos (laidojamos) vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. B1-459 ,,Dėl gyvūnų augintinių gaišenų tvarkymo veterinarijos reikalavimų“:
  1. gaišenas galima užkasti (laidoti) individualiose ar grupinėse duobėse (kapuose);
  2. duobė (kapas) turi būti tokio gylio, kad žemės sluoksnis, užpiltas ant gaišenos (-ų), būtų ne mažiau kaip 1 metro storio.
  • Užkrečiamosiomis spongiforminėmis encefalopatijomis užsikrėtusių gyvūnų augintinių gaišenos negali būti užkasamos (laidojamos) gyvūnų kapinėse. Jos turi būti perdirbamos I kategorijos šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėje.
  • Grupinėje duobėje (kape) gali būti užkasami (laidojami) keli vieno gyvūno augintinio laikytojo gyvūnai, atsižvelgiant į jų rūšį ar dydį, pavyzdžiui, katės, vidutinio dydžio šunys.
  • Užkastų (palaidotų) gyvūnų augintinių gaišenų grupinė arba individuali duobė (kapas), atsižvelgiant į gyvūno (didelio šuns) rūšį, gali būti ne didesnė kaip 1,5 kv. m (1,5×1,0 m).
  • Užkastos (palaidotos) gyvūno augintinio gaišenos individuali duobė (kapas), atsižvelgiant į gyvūno (katės ar vidutinio dydžio šuns) rūšį, gali būti ne didesnė kaip 1 kv. m (1,0×1,0 m).
  • Užkastos (palaidotos) gyvūno augintinio gaišenos individuali duobė (kapas), atsižvelgiant į gyvūno (smulkaus) rūšį, gali būti ne didesnė kaip 0,75 kv. m (0,75×1,0 m).
  • Užkasus (palaidojus) gyvūno augintinio gaišeną, turi būti pastatytas duobės (kapo) vietą žymintis ženklas (paminklas) – ne aukštesnis kaip 0,6 m nuo žemės paviršiaus. Taip pat gali būti įrengti antkapis ir kapavietės tvorelė, kurių plotas individualioje kapavietėje – ne didesnis kaip 0,5 kv. m, o grupinėje kapavietėje – ne didesnis kaip 1,5 kv. m, atitinkamai individualios ar grupinės kapavietės tvorelė – ne aukštesnė kaip 0,3 m.
  • Atstumas tarp užkastų (palaidotų) gyvūnų augintinių gaišenų kapaviečių turi būti ne didesnis kaip 0,5 m.

Detalią informaciją rasite adresu: https://www.vilnius.lt/vaktai2011/Defaultlite.aspx?Id=3&DocId=30215002

pet-929345_960_720