Į kuriuos GGI pasiūlymus atsižvelgs VMVT?

Paskelbta: 17 lapkričio, 2020 21:42

Nelegalių veisyklų istorijos iškėlė į paviršių didelę gyvūnų gerovės problemą Lietuvoje ir teisinį neveiklumą jų (ne)priežiūros atvejais. Tai paskatino gyvūnų globos ir jų teisių organizacijas, gyvūnų gerovės aktyvistus, privačius veterinarijos gydytojus, socialinius partnerius ir VMVT inicijuoti diskusiją – kaip pagerinti gyvūnų gerovę visuomeniniu ir teisiniu lygiais. 

Iš teiktų 50-ties pasiūlymų VMVT, netgi į 80% bus atsižvelgta. Šiuo metu taikomoje gyvūno gerovės įvertinimo metodikoje, savo nuomonę išsakė ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” ir nemažai mūsų siūlymų bus priimta, pavyzdžiui vertinti psichologinę būklę, gyvūno laikymo vietos gerinimą – kur nebūtų pavojingų daiktų ar konstrukcijų, būtinybę pateikti veterinarų išrašus ir galiojančius vaistus jei gyvūnas serga, labiau detalizuoti ir patikslinti veiksmus, kurie priskirtini žiauriam elgesiui su gyvūnais, taip pat buvo išskirta atsižvelgti ir į patikrą, ar gyvūnui neatliktos draudžiamos procedūros (ausų karpymas, uodegų trumpinimas).

Suderinus su visomis suinteresuotomis pusėmis ir visuomene tikimasi, kad kriterijai bus atnaujinti iki šių metų pabaigos.

Kviečiame skaityti @lrytas.lt straipsnį ČIA