Iš sodybos paimti 4 šunys

Paskelbta: 7 vasario, 2024 19:17

Gavome pranešimą apie sodybą Elektrėnų rajone, kurioje glaudžiasi 4-5 šunys, kurie būna ne tik sodyboje, bet ir laksto aplinkui, yra gana agresyvūs, o kaimynystėje gyvena vaikai. Pranešėjų teigimu šunys nėra prižiūrimi, juos maitina moteris, kuri retai ten atvažiuoja ir šie šunys galimai nėra jos, o yra priklydę. Šalia sodybos yra autostrada, kas kelia pavojų tiek gyvūnams, tiek autostrada važiuojantiems žmonėms.

Kreipėmės į Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Institucija greitai sureagavo ir mūsų prašymu atliko patikrinimą, kurio metu buvo nustatyta, kad moteris sodyboje gyvena nuolat, viso yra 5 šunys, trys iš jų priklauso sodybos savininkei, du yra priklydę. Visi šunys nevakcinuoti, neženklinti. Patikrinimo metu visi gyvūnai buvo pririšti, turi būdas, tačiau laikytoja neneigė, kad kartais jie atitrūksta. Visi šunys tinkamo įmitimo, taip pat nerodė agresijos ar baimės požymių.

Atsižvelgiant į laikytojos amžių, šunų skaičių buvo priimtas sprendimas 4 šunis atiduoti į prieglaudą @penkta.koja, o vieną palikti. Dėl pažeidimų surašytas adinistracinių nusižengimų protokolas ir duotas terminas trūkumams pašalinti, t.y. suvakcinuoti, paženklinti ir užregistruoti vieną likusį šunį.

Nukentėjusiuoju šioje byloje mes ir vėl nebuvome pripažinti, tad belieka džiaugtis, kad to ir nereikėjo, nes situacija buvo išspręsta.