Iškalbingiau už tūkstančius žodžių

Paskelbta: 12 birželio, 2024 14:50

Ne, ne apie Rafaello mes čia. Apie žmones, kurie turėtų niekada neturėti jokių gyvūnų, nes laiko juos va taip. Dar įdomiau, kad tokios laikymo sąlygos tiesiai savivaldybės įstaigoms, tokioms kaip Švietimo pagalbos tarnyba ir Pedagoginė psichologinė tarnyba, po nosimi. O spėkit, kas tvirtinasi gyvūnų laikymo taisykles savo savivaldybėje ir yra atsakingas už jų priežiūrą? Taip, irgi savivaldybė.

Kai socialiniuose tinkluose, tarp komentarų, pastebėjome neabejingos pilietės pagalbos šauksmą apie tai, kad Kuršėnuose baisiomis sąlygomis laikomas šunelis, pavyko sužinoti, kad apie problemą buvo pranešta ir seniūnijai, tačiau iki šiol yra nereaguojama. Pažymėtina, kad gyvūnas tokiomis sąlygomis laikomas jau įlgą laiką.

GGI kreipėsi į Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pastaroji gyvūno augintinio laikytojo atžvilgiu pradėjo administracinio nusižengimo teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio 1 dalį, kadangi patikrinimo metu nustatyti teisės aktų reikalavimų pažeidimai, susiję su Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų Gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais. VMVT pažymi, kad gyvūnų augintinių laikytojas įpareigotas pašalinti visus patikrinimo metu nustatytus teisės aktų pažeidimus ir apie jų pašalinimą informuoti VMVT.

Laukiam, kada neabejingos pilietės, GGI ir VMVT dėka šunelio gyvenimas pagerės. Bet klausimas neiškrenta iš galvos vis tiek: kas su ta savivaldybe ir seniūnija negerai, kad nei patys problemą mato, nei į ją pabaksnojus reaguoja?

Kviečiame prisidėti prie panašių atveju sprendimo per aukok.lt platformą https://www.aukok.lt/…/Stabdykime-ziauru-elgesi-su… arba PayPal https://www.paypal.com/paypalme/AnimalWelfare2012 arba kitais būdais www.ggi.lt/parama