Išsekusi katė – rūpi ne šeimininkui, o trumpai gyvūną prižiūrinčiai auklei

Paskelbta: 2 liepos, 2024 16:41

GGI gavo skundą gyvūnų auklės, kuri per gyvūnų priežiūros programėlę @boop.lietuva teikia gyvūnų priežiūros paslaugas žmonėms, norintiems trumpam išvykti ir neturintiems kur palikti savo augintinių.

Per minėtą programėlę moteris sutiko globoti sfinksų veislės 2 metų amžiaus katę keletą dienų. Šeimininkui atvežus gyvūną auklei į namus, ši pastebėjo, kad katė liesa, vangi. Moteris taip pat užuodė aštrų kvapą nuo pačios katės ir jos nešyklės bei gultuko, ant kurių matėsi katės viduriavimo žymės. Netrukus katė pradėjo viduriuoti auklės namuose. Auklė nedelsdama apie gyvūno būklę parašė gyvūno šeimininkui, susisiekė su Boop programėlės konsultantu, kuris patarė katę vežti į veterinarijos kliniką. Pasinaudojusi patarimu, moteris, nuvežė katę į veterinarijos kliniką, kur gyvūnui buvo atlikti tyrimai ir nustačius su virškinamuoju traktu susijusias problemas, gyvūnas buvo patalpintas į stacionarą gydymui ir stebėjimui. Gyvūno šeimininkas susirašinėjime su aukle vengė atsakyti, kad sutinka, jog gyvūnui būtų suteikiama būtina veterinarinė pagalba, o galiausiai atsisakė irsumokėti už suteiktas veterinaro paslaugas – už jas sumokėjo pati gyvūno auklė.

GGI dėl šio atvejo kreipėsi į VMVT ir gavo išvadą, kad: „Administracinio patikrinimo metu nenustatyta nenuginčijamų įrodymų, kad augintinė buvo atvežta pas gyvūnų auklę serganti ir kad buvo atsisakyta jai suteikti būtinąją veterinarinę pagalbą“. VMVT rašte teigiama, kad „Atsiėmus gyvūną iš klinikos viduriavimo problemų nebuvo“.

Tačiau lieka neaišku, kodėl, jei gyvūno savininkui rūpi augintinės sveikata, jis nei pats inicijavo, nei sutiko, kad katė būtų vežama pas veterinarą? Kodėl jis nekompensavo gyvūno auklės patirtų išlaidų? Be to, taip ir lieka neaišku, kokia dabar katės būklė ir ar jai pablogėjus šeimininkas ją tinkamai gydys. Iš internete randamo naujai įkelto skelbimo, kad šeimininkas šią katę dovanoja, panašu, kad žmogus ieško paprastesnio sprendimo nei rūpintis negaluojančiu gyvūnu. Liūdna matyti, kaip žmonės nemyli savo augintinių, tačiau bent yra viltis, kad nauja šeima ją mylės.