Ką daryt, kai katės nemoka skraidyt, o ant apgriauto namo stogo letenėles kutena mirtis?

Paskelbta: gegužės 26, 2016 21:21

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ gavo skubų iškvietimą: Vilniuje, ant pradėto griauti buvusio Grąžtų gamyklos pastato stogo jau kelinta diena blaškosi katė. Kadangi ant aukšto pastato stogo nebebuvo palikta jokia galimybė patekti – gelbėjimo operacija, pasitelkus gaisrininkų pagalbą, truko net dvi dienas. 

Lietuvos sostinės Birželio 23-iosios gatvėje yra pradėti buvusios Grąžtų gamyklos griovimo darbai. Nugriovus dalį pastato buvo pašalinta bet kokia galimybė patekti ant stogo. Šis, rodos, eilinis įvykis mieste, tapo lemtingu nelaimėlei katytei, kuriai nebebuvo galimybės savarankiškai pasiekti žemę. Liudininkų teigimu, ši tūnojo ten, be vandens ir maisto, visą savaitę. Tiesa, gelbėti buvo bandoma ją jau kelis sykius, tačiau vis nepavykdavo – tai pritrūkdavo priemonių, tai kompetencijos.

Trečiadieno vakarą, išsiaiškinę susidariusią situaciją, katytės gelbėjimo operaciją pradėjome mes.

 Netikėta problema

 Kad ir kaip puikiai nusiteikę ir pasitikintys savo jėgomis vykome pagal iškvietimą, netikėta problema stipriai suneramino. Kadangi šiuo metu neturime savo nuosavos kačių gaudyklės – ją paprastai skolinamės. Daugiau nei valandą nuolat skambinom į įvairias prieglaudas, sukome ratus po miestą, nes buvome siunčiami iš vienos vietos į kitą. Galiausiai, beveik netekę vilties, sutarę dėl milijono sąlygų ir padėję parašus, gaudymui skirtą narvelį pasiskolinome iš Vilniaus beglobių gyvūnų sanitarinės tarnybos.

Atvykę į įvykio vietą ir pamatę, kad katė gailiai žvalgosi žemyn nuo siaurutės keturaukščio namo aukščio pastato atbrailos supratome, kad ši valanda galėjo būti lemtinga.

Akivaizdu – į išskirtinius iškvietimus vykstančiai organizacijai tokia gaudyklė – būtina. Šiuo metu ją galima įsigyti už 60 EUR. Ji pagreitintų mūsų darbą ir padėtų gelbėti gyvybes. Jei esate neabejingi Lietuvos gyvūnų gerovei – paaukokite šios priemonės įsigijimui. Informaciją kaip tai padaryti rasite straipsnio apačioje.

 Į pagalbą – Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

 Atvykę užvertėme galvas – prieš akis stovėjo milžiniška pastato dalis – priešais buvęs 4 aukštų gyvenamasis namas buvo vos vos žemesnis. Supratome, kad mūsų visų nelaimei, nei katinai skraido, nei mes mokam sienom laipioti. Taigi teko kviestis į pagalbą ugniagesius.

Praėjus vos kelioms minutėms po skambučio išgirdome kaukiant sirenas – vyrukai skubėjo pas mus. Prasidėjo dešimtis smalsių gyventojų laukan išginusi katytės gelbėjimo operacija.

Gaudyklėje padėjome tuno ir gaisrininkas ją užkėlė ant stogo, į tą vietą, kur iš viršaus į mus žvelgė liūdnos murklės akys. Nusileidę nutarėme tyliai laukti 15 minučių. Vylėmės, kad alkis gana greitai privilios ją prie maisto. Tačiau garsų ir veiksmo pabaidyta katė per tiek laiko nė neprisiartino.

Bendru sutarimu nusprendėme gaudyklę su tunu palikti iki ryto ir 6:45 su gaisrininkais susitikti toje pačioje vietoje.

 Atomazga

 Ryte atvykę į vietą ir sulaukę ugniagesių viltingai žiūrėjome į jų kylančias kopėčias. Jau iš viršaus, artėdamas prie stogo atbrailos, gaisrininkas atsisuko ir šypsodamasis linktelėjo: TURIM! Tas laukimo džiaugsmas truko amžinybę, bet kačiukė pasiekė žemę.

 Būklė

 Grąžtų gamyklos katinas – patelė. Iš pirmo žvilgsnio katytė sveika, tačiau laukinė ir žmonių prisileisti nenori. Šiuo metu ji sterilizuota, paskiepyta nuo pasiutligės ir išvežta 5 parų stebėjimui į „Minivet“ veterinarijos gydyklą Pilaitėje. Per tą laiką bandysime jaukintis ir jei pavyks – ieškosime šeimininkų.

REIKALINGA JŪSŲ PAGALBA

 Katytės gelbėjimo operacija, deja, nėra nemokama. Už transportavimą  – 20 EUR, nakvynė ir priežiūra veterinarijos gydykloje – dar 20 – 25 EUR. Jei paaiškės, kad turi sveikatos problemų ir reikia gydyt – kaštai dar didės. Todėl labai prašome nelikti abejingais.

 Taip pat labai prašome padėti mums įsigyti gaudyklę, nes be jos mes, kaip be rankų.

Organizacijos veiklą galite paremti aukodami pavedimu arba per PayPal sistemą

Pavadinimas: VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Juridinio asmens kodas: 302842427

A/S: LT77 7300 0101 3323 1565 (Swedbank)

Banko kodas: 73000

SWIFT/BIC: HABALT22

Norėdami auką skirti katinuko gelbėjimo operacijai, mokėjimo paskirtyje rašykite „Grąžtų katytei“. Norėdami padėti įsigyti gaudyklę, mokėjimo paskirtį nurodykite „Gaudyklei“.

Dėkojame Jums už Jūsų gerumą.