Ką daryti, jei pamatėte bešeimininkį gyvūną?

Paskelbta: 10 gegužės, 2023 15:16

Kaip bebūtų liūdna, bet daliai žmonių gyvūnas yra daiktas, kurio jie atsikrato, kai atsibosta, suserga, pasensta ir pan.

Dažnai skaitome pranešimus apie išmestus iš automobilio, rastus miške, paklaidintus, paliktus prie parduotuvės gyvūnus. Dažniausiai tokie gyvūnai būna neženklinti ir sunkiau atrasti jų šeimininkus. Tačiau socialinių tinklų pagalba pasaulis yra sumažėjęs ir dažnai bešeimininkio gyvūno „šeimininku” padeda surasti pastaruosius pažįstantys žmonės.

Gyvūnų padarymas bešeimininkiu yra ne tik moralinis nusikaltimas, bet ir nusižengimas už kurį baudžiama pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą.

Stabdykime žiaurų elgesį su gyvūnais bei kelkime visuomenės sąmoningumą gyvūnų gerovės atžvilgiu kartu – tam mes parengėme Jums gyvūnų gelbėjimo instrukciją 👇🐾🙏.

❓Gyvūnų gerovės pažeidimas:

❗Gyvūno padarymas bešeimininkiu (pvz., gyvūno išmetimas iš namų, atsikratymas)

❓Numatyta atsakomybė:

❗Bauda nuo 150€ iki 6 000€

Gyvūno žūties atveju – viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

❓Kam pranešti:

❗Lietuvos policijai (bendru pagalbos tel. 112 arba portale epolicija.lt)

❓Kaip tai padaryti?

❗Pasinaudokite mūsų parengta gyvūnų gelbėjimo instrukcija. Joje rasite, kokių veiksmų turėtumėte imtis pastebėję bešeimininkį gyvūną: https://bit.ly/GGI-Irankis-Beseimininkis-Gyvunas .

Jei gavote atsakymą, jog atsakinga institucija netirs nepriežiūros, žiauraus atvejo su gyvūnu ar nesutinkate su gautu atsakymu – praneškite mums (info@ggi.lt), esant pagrindui apskųsime sprendimą įstatymų numatyta tvarka.

Galinčius padėti apmokėti mūsų organizacijos veikloje taip svarbias teisines paslaugas, kviečiame tai padaryti Jums patogiu būdu: https://bit.ly/Paremti-GGI