Ką daryti, kai ir taip trumpa virvė dar sutrumpėja?

Paskelbta: 2 gegužės, 2024 15:44

Viena iš itin dažnai pasitaikančių gyvūnų laikymo, pririšus prie būdos, problemų – užsipainiojusi / užsikabinusi grandinė, kuri ne tik dar sumažina ir taip mažą judėjimo galimybę, bet kartais gali baigtis net gyvūno žūtimi.

Ką daryti, kai pamatote į tokią situaciją patekusį gyvūną? Geriausia, nieko nelaukiant pasikalbėti su jo šeimininkais, jei nerandate jų – su kaimynais. Lįsti į privačią valdą ir liesti jums nepažįstamą, stresinėje situacijoje esantį gyvūną, nepatartina. Pranešus institucijoms – kol jos atvyks, gyvūno tokioje padėtyje tikriausiai neberas, nebent gyvūnui tikrai gresia žūtis ir kviečiate policiją, tačiau video matomas atvejis nebuvo reikalaujantis tokios reakcijos.

Šiuo konkrečiu atveju mes kreipėmės į VMVT Priežiūros departamento Vilniaus apygardos priežiūros skyriaus pareigūnus, kurie nuvyko nurodytu adresu atlikti patikrinimo ir nustatė, kad šuo paženklintas, registruotas ir vakcinuotas nuo pasiutligės teisės aktų nustatyta tvarka, be akivaizdžiai matomų ligos požymių, šuns laikymo sąlygos, fiziologiniai poreikiai,

atsižvelgiant į jo amžių, lytį, patenkinami, administracinio nusižengimo požymių nustatyta nebuvo. Gerai, kad vis tik gyvūno sąlygos buvo patikrintos ir iš esmės jos reikalavimus atitinka, tačiau, kaip užtikrinti, kad ateityje jis neužsipainiotų, lieka neaišku.

Mūsų matoma išeitis – rišimo atsisakymas apskritai.

PS Šiandien yra paskutinė diena, kai dar galite paskirti 1,2% GGI veiklai. Ačiū!