Kačiukai sužalotomis akimis

Paskelbta: 30 gruodžio, 2016 0:30

2016 m. rugpjūčio mėn. viešojoje erdvėje pasklido informacija, jog Kaišiadoryse, po Gedimino g. 84-ojo namo balkonu gyvenantiems kačiukams vaikai išdūrė akis. Šis įvykis sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą, o VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ sulaukė daugybės asmenų skambučių. Bendradarbiavome su įvykį mačiusiais bei šalia gyvenančiais asmenimis, taip pat kreipėmės į Kauno apskrities vyriausiojo policijos Kaišiadorių rajono policijos komisariatą, siekdami išsiaiškinti šio įvykio aplinkybes bei prašydami mums, kaip suinteresuotai šaliai, pateikti informaciją apie tyrimo eigą.

Sulaukus žinių iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos Kaišiadorių rajono policijos komisariato atstovų paaiškėjo, jog informacija, kad kačiukams buvo išbadytos akys nepasitvirtino ir iš tikrųjų jie sirgo greitai progresuojančia akių liga – rinotracheitu. Dėl šios priežasties administracinio teisės pažeidimo byla nebuvo pradėta. Taip pat buvome informuoti, jog sergančiais kačiukais rūpinasi VšĮ “Katino svajonė”. Susisiekus su šia Kaune esančia kačių prieglauda gavome patvirtinimą, jog jiems tikrai nebuvo išbadytos akys, o akių pažeidimai atsirado dėl jau minėtos ligos – rinotracheito. Šią aplinkybę patvirtino ir Žaliakalnio veterinarijos klinikoje dirbantys vet. gydytojai. Rugsėjo mėn. pradžioje maži kačiukai dar vis sunkiai sveiko – vienas iš jų dėl pasekmių neteko vienos akies. Kurį laiką jie nebuvo niekam padovanoti, kadangi buvo per baikštūs keisti aplinką ir dar nepasiruošę socializuotis. Šiuo metu prieglaudos „Katino svajonė“ darbuotojai vis dar globoja vieną katytę – nors abi akys pažeistos, bet katytė gali matyti. Kitas kačiukas, turintis tik vieną sveiką akį, jau turi namus – jis apsigyveno pas veterinarijos studentę, kuri toliau rūpinasi kačiuko sveikata. Kačiukams šiuo metu yra apie 5-6 mėn.

Ši kačiukų istorija parodė, jog itin didelis visuomenės susidomėjimas yra tuomet, kai manoma, jog žmogus nuskriaudė gyvūną. Visgi šiuo atveju reiktų pagalvoti, ar mes jų neskriaudžiame tuomet, kai abejingai paliekame šalti lauke?