Kada lauke laikomus gyvūnus jau reikia įvesti į vidaus patalpas?

Paskelbta: 6 vasario, 2024 7:08

Kai žiema įsibėgėja, o temperatūra nepaliaujamai krinta, išgyventi žiemą lauke esantiems gyvūnams yra sudėtinga, tačiau ypač sunku – prie būdos pririštam šuniui. Net jei užtikriname, jog šuns būda tvarkinga, o maisto ir vandens netrūksta, turėtume žinoti, kad orams stipriai atšalus vienintelis būdas apsaugoti augintinį nuo atšiaurios žiemos keliamų kančių – įvesti jį į vidų.

Atėjus dideliems šalčiams ir temperatūrai nukritus žemiau -15 yra būtina įvesti šunį į vidų, nes kitaip rizikuojame gyvūno sveikata ir net gyvybe. Turėtume prisiminti, jog net storiausias kailis ar apšiltinta būda neapsaugo gyvūno nuo didelių šalčių sukeliamų kančių, o prie būdos pririštas šuo yra įkalintas ir apribotas grandinės ir negali susirasti šiltesnio prieglobsčio. Šalčiai dar pavojingesni mažiems ir trumpą kailį turintiems šunims – jais rūpintis reikėtų dar labiau ir į vidaus patalpas įvesti net ir nesant tokiai žemai temperatūrai.

Atkreipiame dėmesį, kad įvedus į vidų temperatūros skirtumas neturėtų būti itin didelis, nes iš didelio šalčio į didelę šilumą įvedus gyvūną galima jam pakenkti, o taip pat jam vėliau bus sudėtinga vėl prisitaikyti prie lauko temperatūros.