Kai nepadeda institucijos, padėti gali žmogus

Paskelbta: 26 spalio, 2023 16:39

Baigėsi šilti orai, atėjo lietaus metas, neužilgo pasnigs, pašals.

Jau Facebook grupėse atsiranda pranešimai apie šunelius gulinčius ant pažliugusios žemės, pririštus grandinėmis prie sukiužusios būdos, šąlančius, šlampančius, drebančius.

🙏Mes turime prašymą.

Sunku suprasti, kas tų gyvūnų „šeimininkų” galvose, kad jie kažkada priėmė sprendimą auginti gyvūną, vėliau jį pasmerkia tokioms kančioms.

Sunku suprasti, kodėl atsakingos institucijos taip ir nepagerino situacijos edukuodamos žmones, atlikdamos reidus į kaimus, vienkiemius, sodus ar net į Naujininkų rajoną Vilniuje, kur daugybę šunų kenčia prastas gyvenimo sąlygas ir savo „šeimininkus”.

Todėl prašome Jūsų nelikti abejingais.

Artėja ilgasis savaitgalis, kai lankysite savo giminaičius, artimuosius, pastebėję šąlantį gyvūną, nelikite jam abejingi:

🗣 Pakalbėkite su jo šeimininku, paprotinkite;

🗣 Informuokite tos gyvenvietės seniūną;

🗣 Informuokite Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą;

🗣 Informuokite mus, jei nei viena tarnyba nepadės gyvūnui.

Tai ilgas procesas, bet kiekviena sugaišta minutė yra verta, nes būna, kad žmonės gavę baudą susimąsto, pagerina sąlygas gyvūnams. O ir institucijos dažnai girdėdamos apie problemą ne tik iš mūsų, bet ir iš paprastų Lietuvos gyventojų, gal susimąstys ir imsis prevencinių būdų šiai problemai užkardyti. Atsitinka ir stebuklų, vargšą šunelį priglaudžia nauja šeima. Todėl nelikite abejingi!

Pridedame du paveikslėlius kaip padėti šuneliui:

🐾 Rekomendacijos, kaip paruošti jo būdą šalčiams artėjant.

🐾 Gyvūno gelbėjimo instrukciją, kad žinotumėte kaip reikalauti iš institucijų pagalbos gyvūnui: https://ggi.lt/per-mazas-voljeras/

Dalinkitės šia informacija 🙏🐾