Kaip apsaugoti gyvūnus? Sukurti padalinį policijoje!

Paskelbta: 4 gegužės, 2017 10:00

pupsad

Kipro teisingumo ir viešosios tvarkos ministras Ionas Nicolaou pripažino, kad gyvūnų teisių situacija Kipre yra „nepriimtina“ ir neatmetė tikimybės sudaryti policijos padalinį, kuris užsiimtų nusikaltimų prieš keturkojus tyrimais.

“Per pastaruosius 3 metus policija pradėjo 117 tyrimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Ankstesniais metais tokie įvykiai daug rečiau pasiekdavo tyrimo stadiją”, – pranešė Kipro Teisingumo ministerija, atsakydama į žiniasklaidos pranešimus apie būtinybę kurti gyvūnų teisių apsaugos policijos departamentą.

Dalis tokių atvejų jau išnagrinėti teisme, kiti dar ikiteisminio tyrimo stadijoje arba jau ruošiami teismui.  Šiuo metu žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus tiria 11 policijos pareigūnų ir 75 tyrėjai, dirbantys 129-iose salos savivaldybėse ir seniūnijose.

Kovo 29 dieną teisingumo ir viešosios tvarkos ministras Ionas Nicolaou priminė, jog Vyriausybė jau sukūrė veiksmų tvarką šunų nepriežiūros arba žiauraus elgesio su šunimis atvejams. Tai jau įtraukta į įstatymo projektą ir bus svarstoma salos Parlamente.

Pasak ministro, teismo nutarimai, priimti pastaruoju metu, – tai judėjimas tinkama linkme. Dalis gyvūnų teisių pažeidėjų, nors ir ne ilgam, buvo nubausti laisvės atėmimo bausmėmis. Taip pat ministras pranešė, jog Vyriausybė svarsto galimybę kurti specialų departamentą, kuris tirs žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, tačiau apie tai bus įmanoma kalbėti tik tada, kai bus patvirtintas įstatymo projektas.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis „Evropakipr“ informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

https://evropakipr.com/novosti/kak-zashchitit-zhivotnyh-sozdat-otdel-v-policii