Kaip padėti beglobėms katėms?

Paskelbta: 20 spalio, 2022 21:09

Dalis savivaldybių stengiasi spręsti beglobių gyvūnų problemas, bet ar joms sekasi? LNK TV reportažas apie situaciją Kaune, atskleidė problemą su kuria susiduria ne viena Lietuvos savivaldybė – benamių kačių populiacijos didėjimas ir su tuo susijusios problemos:

– Masinis benamių kačių antplūdis – naujų kačių atsiranda žmonėms atsikratant nesterilizuotų jų kačių naujagimiais. 
– Kačių kiekiai tokie, kad nei prieglaudos, nei laikini globėjai nepajėgūs jų priimti.
– Kauno savivaldybė neįvyksta jau šeštas konkursas dėl benamių gyvūnų globos.

Kauno savivaldybė astovė sakė nežinanti kaip spręsti problemą, nes nors ir turi PSP (pagauk, sterilizuok, paleisk) programą, skirtą kačių sterilizavimui, tačiau žmonės pastoviai išmeta savo nesterilizuotų kačių naujagimius, kuriais nėra kam pasirūpinti, šie ir vėl dauginasi. 

Galbūt šią problemą reikėtų spręsti iš pagrindų ir daug dėmesio skirti žmonių edukacijai dėl gyvūnų sterilizacijos? Galbūt reikėtų skirti daugiau lėšų PSP programai, intensyviau bendradarbiauti su prieglaudomis bei savanoriais, globėjais?

O kolkas šios problemos sprendimas neapsieis be eilinių žmonių, besirūpinančių beglobiais gyvūnais, pagalbos 🙏🐾.

Labai prašome Jūsų nelikti abejingais bei padėti spręsti ją: 
🙏 Kačių sterilizacija/kastracija iki artėjančių šalčių. Pasirūpinkit savo augintiniu. Paaiškinkite artimiesiams, kaimynams apie katės sterilizavimo/kastravimo svarbą ir atsirandančias problemas su benamių kačių populiacijos didėjimu – jos dauginasi, jų nėra kam prižiūrėti, globoti, nepakantūs žmonės su jomis žiauriai elgiasi, jos žūsta.
🙏 Pagal galimybes paremkite benamių kačių sterilizaciją/kastraciją savo mieste ar rajone – per prieglaudas, per gyvūnus prižiūrinčius savanorius, globėjus.
🙏 Kačių nameliai. Artėjant šalčiams, benamėms katėms reikės kažkur prisiglausti. Esame parengę kačių namelių projektą-brėžinį pagal kurį statėme namelius Vilniuje. Žinome, kad juo naudojosi kauniečiai. Šiuo brėžiniu pasidalinome ir su ukrainiečiais gyvūnų globėjais. 
🙏 Žiemos namelio katėms brėžinį rasite čia: https://bit.ly/Ziemos-Namelio-Katems-Brezinys

Pasidalinkite šia informacija su tais, kam ji gali būti aktuali ir nenusisukite nuo benamių gyvūnų 🙏🐾.