Kam naudinga per TV3 žinias skleidžiama propaganda apie privalomąjį gyvūnų ženklinimą?

Paskelbta: balandžio 26, 2016 10:27

Demokratinė Valstybė Lietuva, kur iškariauta ne tik kiekvieno iš mūsų, bet ir žodžio laisvė. Šalis, kuriai rūpi žmogaus ir gyvūnų gerovė, kur žiniasklaida skelbia tiesą ir užsiima švietėjiška veikla… STOP! Ar visa tai – tiesa? Deja.

Pastaruoju metu sprendžiama naminių gyvūnų gerovė sukėlė daug emocijų, diskusijų, net sąjūdžio Seime. Džiaugėmės, kad pagaliau bus įvestas privalomasis gyvūnų ženklinimas ir atsakomybe prieš geriausius savo draugus priartėsime prie kitų vakarų Europos šalių. Tačiau žengę žingsnį į priekį, ristele bėgame kelis atgal.

Ir ką tuo metu daro žiniasklaida, kurios pirminė ir svarbiausia paskirtis kalbėti tiesą ir šviesti žmones? Ogi užsiima propaganda, kelia paniką, skatina nepasitikėjimą sprendimais tų, kurie nusimano ir nori, kad būtų geriau.

TV3 žiniose visai neseniai pasirodė reportažas, kuriame pasisakė ir VšĮ “Gyvūnų gerovės iniciatyvos” atstovė. Ji kalbėjo apie tai, kodėl privalomasis gyvūnų ženklinimas yra gerai, kokios kainos šiuo metu vyrauja, kokios nemokamo ženklinimo akcijos vyksta. Kitaip sakant kalbėjo tiesą, kurią puikiai išmano. Tačiau tiesa, matomai, nebuvo palanki ir žodis nepasiekė LR piliečių ausų.

Minėtame žinių reportaže veterinarė pasakoja, kad reikia porą metų duoti susiženklinimui. Tačiau negi ir ji nežino, kad privalomasis gyvūnų ženklinimas įsigalios tik po metų?

Toliau rodoma pensinio amžiaus moteris, gyvenanti periferijoje, kuriai teko atiduoti 5 savo geriausius keturkojus draugus, nes ji neišgalėjo jų visų susiženklinti. Visų pirma – trečią, ketvirtą ir penktą šuniukus moteris galėjo susiženklinti nemokamai per pazenklinkaugintini.lt. O ir pirmuosius du per įvairius projektus būtų galėjusi nemokamai čipuoti… Tai kyla klausimas dėl ko ji viso to nežinojo, kodėl jai teko atsisveikinti su keturkojais? Taip. Dėl klaidinančio informacijos pateikimo ir nepakankamo (tyčinio?) žmonių švietimo apie būsimus pokyčius.

Žinių reportaže galite išgirsi “Kainuoja brangiau nei žadėta”. Dėl ko taip klaidinami žmonės? Negi dėl populistinių žingsnių artėjant Seimo rinkimams? Visuomet juk kenčia silpniausi – kentėjo mamos, senjorai, dabar gi tie, kurie ir balso neturi – gyvūnai. Tiesa ta, kad augintinius galima susiženklinti iki 15 eur (mikroschema + paženklinimas + duomenų suvedimas + skiepas), net žemėlapis padarytas tinklapyje pazenklinkaugintini.lt. Nepasiturintys žmonės gali registruotis sistemoje nemokamam ženklinimui. Pet24 buvo paskelbę akciją ir čipavo už 1 Eur kainą. Kėdainiuose praeitą savaitgalį prasidėjo akcija – ženklina už 5 Eur. Ir tai – tik pradžia.

Bene ironiškiausia reporažo citata “reikia šviesti žmones”. Reikia. Tai kodėl vienos žiūrimiausių žinių užsiima klaidinimu? O ir gerb. Seimo narys Daukšys kalba apie tai, kad TIK 10 000 susiženklino per šitą laikotarpį. Pripažinkime – skaičius yra didelis, turint omeny, kad privaloma tvarka įsigalios tik po metų nuo dabar!

Įdomu, kokiu dar melu mus verčia patikėti tie, kurie turi kalbėti tiesą ir kiek ilgai tai tęsis? Ar gal tiesa yra tik ta, už kurią sumokėta?