Kas nutinka, kai žmonės laiko gyvūnus, kurių laikyti neturėtų?

Paskelbta: 27 kovo, 2024 22:24

Situacija, apie kurią sunku kažką ir pasakyti, tačiau kol institucijos pagal mūsų pareiškimą sprendžia, kas ir už ką yra atsakingas, norime padiskutuoti su jumis.

Šiame video matomas vaizdas indikuoja kelias problemas:

1. Asmuo laiko šunį, su kuriuo absoliučiai negali susitvarkyti ir tai kelia pavojų visuomenei. Pabrėžiame, kad ne šuo kelia pavojų, o tai, kad asmuo, kuris jį laiko, nesugeba su juo susitvarkyti, kas reiškia, jog galimai netinkamai pasirinko šunį, neskyrė pakankamai laiko, nedresavo, nesprendė akivaizdžios problemos su specialistais ir t.t. Kaimynams gyventi šalia tiksinčios bombos nėra ramu, jie nesijaučia saugūs dėl savo gyvūnų ir vaikų.

2. Ar tai, kad asmuo jau po įvykio muša šunį kažką pakeis? Ar apskritai šuo nusipelnė būti mušamas, jei jis yra tik šuo, su kuriuo nebuvo dirbama, kad tokių situacijų būtų išvengta? Ar vis tik ateityje jis rodys dar daugiau agresijos?

3. Katės taip pat yra šeimininkų atsakomybė ir realybė tokia, kad jos be priežiūros ir dar kitų žmonių teritorijoje neturėtų vaikščioti. Taip, suprantame, sunku uždaryti, jos nori laisvės ir vaikšto, kur nori, bet šiame vaizdo įraše matome to pasekmes (na galbūt katė buvo benamė, bet bendrai tai irgi yra žmogaus atsakomybė, nes pati daiktų nesusikrovė ir neišėjo gyventi į gatvę).

4. Ar filmuoti (pilna mūsų turima vaizdo medžiaga yra 3:16) tiek laiko vietoje pabandymo išeiti ir kažkuo padėti, gal nukreipti šuns dėmesį, gal morališkai padėti šeimininkei, gal imtis kitokių veiksmų, yra teisingas sprendimas?

Ką manote jūs apie šią situaciją? Ką jūs darytumėte šunį laikančio asmens vietoje? Ką darytumėte filmuojančiojo vietoje? Kokias išeitis ir kokias problemas matote šioje situacijoje? Padiskutuokime.

Primename, kad jau galite skirti 1,2% GPM GGI veiklai: www.ggi.lt/gpm bei paremti kitais būdais www.ggi.lt/parama