Keisis dokumentai gyvūnams | ziniuradijas.lt

Paskelbta: lapkričio 19, 2014 14:57

suns-dokumentai-300x172

Gruodžio pabaigoje gyventojai, besiruošiantys keliauti su gyvūnais ar įsigiję naminį gyvūną, turės pasirūpinti naujos formos dokumentais. Taip pat keisis gyvūnų ženklinimo tvarka. Veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė sako, kad tai susiję su Europos sąjungos reikalavimais.

„Keisis pati paso forma savo struktūra, šiek teik išdavimo tvarka, kadangi tokius dokumentus galės išduoti tik tai tam tikri veterinarijos gydytojai. Dokumentas bus išduotas tik tai augintinio savininkui, pateikusiam asmens tapatybės dokumentą. Nauja paso forma bus išduodama nuo gruodžio 29 dienos, bet senos formos augintinio pasai taip pat bus sėkmingai naudojami toliau, kol bus vietos įrašui. Šiuo metu kaip tik yra derinamas naujos paso formos spausdinimas ir mes norime, kad tą dokumentą žmogui būtų patogu naudoti tiesiog visą gyvūno gyvenimą, kad nereikėtų jo dažnai keist, papildomai mokėt ir panašiai. Kaina nebus vien tik už dokumentą, kadangi yra tam tikros sąlygos, kada tas dokumentas gali būti išduodamas“,- aiškino R. Sirutkaitytė.

Pasus veterinarijos gydytojai galės išduoti tik sveikiems, specialiomis mikroschemomis ar tatuiruotėmis paženklintiems gyvūnams. Veterinarijos tarnyba ragina savininkus iš anksto pasidomėti norimų aplankyti valstybių reikalavimais, kurie keliami įvežamiems gyvūnams.

Šaltinis: ziniuradijas.lt