Kelis metus gyveno pririštas tavo kieme, bet vis tiek ne tavo?

Paskelbta: 6 birželio, 2022 17:32

Istorija ilga, bet įdomi, atkreiptinas Lietuvos policija dėmesys.

2021-12-25 į GGI kreipėsi fizinis asmuo, pranešęs apie autoserviso ir sporto klubo teritorijoje, adresu Sandėlių g. 4a, Žemieji Šančiai, Kaune, laikomus pririštus prie kiauros būdos šešis šunis – kalę su penkiais apie 1-2 mėnesių amžiaus šuniukus. Anot Pranešėjo, anksčiau prie būdos buvo laikomi septyni šunys (buvo ir patinas), tačiau minėto šuns nebėra. Pranešėjo teigimu, gyvūnai visiškai neprižiūrimi, kalė pririšta prie pusantro metro grandinės, pats Pranešėjas su kaimynais pašeria gyvūnus.

2022 m. sausio 6 d. telefonu susisiekus su Pranešėju, šis informavo, kad iš šešių šunelių likęs tik vienas, nurodė matęs, kad šuneliai buvo paliegę paskutinėmis dienomis, mano, kad šuneliai pastipo arba buvo numarinti.

GGI 2022-01-06 prašymu pradėti administracinio nusižengimo teiseną arba baudžiamąjį procesą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (toliau – Prašymas) kreipėsi į Kauno apskrities policijos komisariatą (toliau – Kauno AVPK), prašydama pradėti administracinio nusižengimo teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 346 straipsnio 18 dalį arba baudžiamąjį procesą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 310 straipsnį.

Šioje istorijoje Kauno AVPK net keturis kartus, t. y. keturiais nutarimais (2022-01-17, 2022-03-31, 2022-04-21, 2022-05-16) atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą arba administracinio nusižengimo teiseną pagal GGI Prašymą. GGI savo ruožtu keturis kartus minėtus policijos nutarimus skundė prokuratūrai, kuri kaskart policijos nutarimą panaikindavo ir įpareigodavo policiją atlikti išsamų tyrimą pagal GGI Prašymą.

Galiausiai 2022-05-31 sulaukėme Kauno AVPK pranešimo, kad po paskutinio GGI prokuratūrai teikto skundo visgi policija pradėjo administracinio nusižengimo teiseną pagal ANK 346 straipsnio 18 dalį.

Šio žiauraus elgesio su gyvūnais atvejo rengime mus labiausiai nustebino atsainus ir, drįsime sakyti, net neadekvatus policijos požiūris į situaciją ir jos vertinimą – policija, prieštaraudama akivaizdžiai nustatytoms faktinėms aplinkybėms, keturis kartus nutarimuose teigė, jog negauta objektyvių duomenų, kad šunys būtų realiai traumuoti ar kitaip suluošinti bei padaryta kita nusikalstama veika, bei kad negauta jokių duomenų, kam šunys priklauso, pagal turimą informaciją šunys yra bešeimininkiai. Tuo tarpu atvejo liudininkų parodymai ir faktiniai duomenys – gyvūnų laikymo vieta, adresas – byloja visiškai priešingai, ką GGI keturis kartu ir akcentavo prokuratūrai teiktuose skunduose dėl minėtų policijos nutarimų.

Policijos padarytą išvadą, kad šunys bešeimininkiai ir niekam nepriklauso, paneigia pats gyvūnų laikymo vietos faktas – kalė pririšta privataus autoserviso teritorijoje, paties autoserviso savininkas parodė, kad šunys jam priklausančioje teritorijoje laikomi kelerius metus..

Esame stipriai nusivylę Kauno AVPK darbu ir manome, kad Kauno policija atmestinai bei nekvalifikuotai atlikdama tyrimo veiksmus, nesiimdama visų būtinų priemonių galimai padarytai nusikalstamai veikai ar administraciniam nusižengimui ištirti, tokiais aplaidžiais veiksmais arba, tiksliau, neveikimu kuria ydingą praktiką ir netinkamą precedentą, kad gavus duomenų apie galimai žiaurų elgesį su gyvūnu ir nuvykus patikrinti atvejo, net radus gyvūnus privačioje teritorijoje pririštus, kur jie ir gyveno kelis metus, tikrinamam asmeniui užtenka pareikšti, jog gyvūnas yra ne jo ir vien remiantis tokiais vienpusiškais, deklaratyviais asmens teiginiais galimai atsakingas gyvūno skriaudėjas išvengia atsakomybės.

Seksime tyrimo eigą. Informuosime.

Padėti mums dirbti prie šio atvejo galite Jums patogiu būdu: www.ggi.lt/parama