Kinijoje atsisakoma kosmetikos bandymų su gyvūnais

Paskelbta: 19 kovo, 2019 22:33

Informacija išversta Julijos Driukaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis www.livekindly.co pateikta informacija ir siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Gansu provincijos nacionalinio medicinos produktų asociacijos pateiktas pranešimas užbaigia kosmetikos bandymus su gyvūnais tiek importuotiems, tiek vidaus rinkoje pagamintiems produktams. Tarptautinė gyvūnų gerovės organizacija ,,Cruelty Free International“ (CFI) pripažįsta žinias kaip ,,svarbų žingsnį“ link gyvūnų testavimo visame pasaulyje baigties.

Prieš tai Kinija buvo žinoma kaip šalis, bandanti tarptautinius ir vietinius produktus su gyvūnais jau jiems patekus į rinką.

,,Kinijos valdžios patvirtinimas, kad kosmetikos bandymas su gyvūnais po patekimo į rinką nebėra norma yra didžiulis ir sveikintinas žingsnis teisinga kryptimi“, – teigia CFI generalinė direktorė Michelle Thew savo pareiškime. Nors tai dar nereiškia, jog kosmetikos kompanijos gali iškart importuoti produktus į Kiniją ir būti paskelbtomis ,,draugiškomis gyvūnams“, organizacija džiaugiasi šalies progresu. ,,Tikimės, kad tai nuties kelią į tikrus teisinius pokyčius, kurie padėtų tiek gyvūnams draugiškoms kompanijoms ir Kinijos vartotojams, tiek tūkstančiams gyvūnų“, – teigia Thew.

Kinija pradėjo atsitraukti nuo kosmetikos bandymų su gyvūnais jau prieš kurį laiką. 2018-ųjų metų spalį Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas paskelbė ieškantis perspektyvių alternatyvų kosmetikos bandymams su gyvūnais, atkreipdamas dėmesį į tai, kad gyvūnams draugiškų metodų paieška ir vystymas yra didžiausias prioritetas organizacijai.

Ateitis su kančių nesukeliančia kosmetika atrodo vis labiau įmanoma ir daugybė šalių imasi veiksmų tokio tipo testavimams uždrausti. Šių metų pradžioje Australijoje kosmetiniai gyvūnų bandymai buvo visiškai uždrausti. Pagal naują įstatymą Australijoje gyvūnų testų rezultatai daugiau nebus laikomi produkto saugumo įrodymu. Tai reiškia, kad visi kosmetikos prekių ženklai turės įrodyti prekės efektyvumą ir saugumą be gyvūnų išnaudojimo.

Šis žingsnis buvo giriamas ir gyvūnų gerovės grupės ,,Humane Society International“. Organizacijos kampanijos vadovė Hannah Stuart teigė: „Šis draudimas parodo tiek globalines tendencijas pabaigti kosmetinį žiaurumą, tiek Australijos visuomenės norą nevystyti kosmetikos išnaudojant gyvūnus.“

Šaltinis:
https://www.livekindly.co/china-ends-animal-testing-requirements-cosmetics/