Kodėl lietuvis, užuot sterilizavęs savo augintinę, renkasi žudyti jos naujagimius?

Paskelbta: 3 lapkričio, 2022 22:47

Praėjusios dienos šventinėmis buvo ne visiems – Kauno rajone ištraukti į upelį maiše įmesti septyni šuneliai. Vienas, deja, neišgyveno.

Apie tai, kad Kauno rajone, Vandžiogalos miestelyje vyriškis į upelį įmetė maišą su gyvūnais, pranešė tai pamatę vaikai. Vandenyje plūduriuojančius šuniukus ištraukė ugniagesiai, perdavė juos policijos pareigūnams, o pastarieji nuvežė juos į gyvūnų prieglaudą VšĮ Penkta koja. Išgyvenusiems šuniukams pasisekė, nes apklausus liudininkus buvo rastas šuniukus bandęs nužudyti asmuo bei kalytė, kuri grįžo pas vaikus. 

Labai tikimės, kad Lietuvos policija principingai pažiūrės į šį atvejį ir griežtai nubaus nusikaltimą padariusį asmenį/is pagal ANK 346 strapsnio 18 d.: Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo devynių šimtų iki trijų tūkstančių dviejų šimtų eurų.

Pranešimų, apie nužudytus, išmestus gyvūnų naujagimius ar skelbimų apie eilinės naujos vados dovanojimą, kiekiai tiesiog šokiruoja. Gyvename 21 amžiuje, civilizuotoje valstybėje, bet vis dar nesuvokiame, kad gyvūnus, kurie nebus veisiami, reikia sterlizuoti. Ir tai reikia daryti ne vien dėl benamių gyvūnų populiacijos mažinimo, bet ir dėl pačių gyvūnų sveikatos.

Kodėl žmogus renkasi žudyti ar nesirupinti augintinio sveikata, užuot skyręs kelias dešimtis eurų jų sterilizacijai?  Mūsų manymu, dėl žmonių edukacijos stokos. Tenka apgailestauti, kad institucijos, atsakingos už gyvūnų gerovę, nesiima žmonių edukacijos. 

Kiekvienam gyvūnų augintojui privalu žinoti:

– Serilizacija/kastracija yra vienas paprasčiausių ir saugiausių būdų ateityje išvengti Jūsų augintinio sveikatos problemų, kurios gali pasibaigti net mirtimis.

– Kastravus ar sterilizavus gyvūną Jums nebereikės rūpintis, kam atiduotii eilinį pieaugį ar teptis rankų atsikratant jo. Jūs prisidėsite prie beglobių šunų ir kačių skaičiaus mažinimo –  gyvūnai dauginasi, jų nėra kam prižiūrėti, globoti, jie atsiranda gatvėse, nepakantūs žmonės su jais žiauriai elgiasi, jie žūsta. 

Prašome Jūsų:

– Pasidalinti informacija apie gyvūnų sterilizavimo/kastravimo svarbą su savo kaimynais, artimaisiais, savo bendruomenių Facebook grupėse. Augintinių nesterilizavimas nėra vien tik sunkiau besiverčiančių ar asocialių žmonių problema – pažiūrėkite žmonių, dovanojančių savo atugintinių prieaugį, profilius – dažnai tai mūsų draugai, artimieji ar kaimynai.

– Padėti sunkiau besiverčiantiems giminaičiams, kaimynams sterilizuoti savo gyvūnus.

– Informuoti savivaldybės ar seniūnijos atsakingus asmenis apie pastoviai besidauginančius, neprižiūrimus gyvūnus, kad jie padėtų spręsti problemą.

– Inicijuoti savo miestuose, miesteliuose, seniūnijuose, kaimuose gyvūnų sterilizacijos projektus. 

Tik daug ir kartu kalbėdami apie problemą, įtraukdami į jos sprendimą valdžios institucijas, edukuodami visuomenę, galime siekti progreso gyvūnų gerovėje, apsaugoti niekuo nekaltus gyvūnus nuo žiauraus elgesio ar nereikalingumo bei padėti gyvūnų prieglaudoms susitvarkyti su benamių populiacijos didėjimu 

🐾

Kviečiame susipažinti bei pasidalinti su mūsų parengta informacija apie sterilizacijos bei katracijos naudą: https://bit.ly/Sterilizacijos-Nauda.

Nuotrauka: Gyvūnų prieglaudos VšĮ Penkta koja. Jos paskyroje galite sekti, kaip sekasi ar kaip galite padėti išgelbėtiems šuniukams.