Kokainu apsvaiginto ir lenktynes laimėjusio greihaundo treneris praranda savo licenciją

Paskelbta: 27 liepos, 2019 23:22

Informacija išversta Julijos Driukaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Thomas Jordan Jaunesnysis (49) buvo įtariamas aplaidžia ir abejinga savo augintinių priežiūra. Kovo mėnesį atlikus du tyrimus įtarimai pasiteisino ir gyvūnų organizme buvo rastos draudžiamos medžiagos. Po lenktynių Glazge viename iš šunų  Milesian Sandy organizme rasta kokaino, kitame (Leaha Millie) – vaistų nuo infarkto. Po šio atradimo Didžiosios Britanijos greihaundų taryba pareiškė, kad šių šunų treneris lenktynėse nebėra laukiamas. 

Prieš metus Jordan dėdė William Rae (71) susilaukė atsakomybės dėl vieno iš savo šunų svaiginimo narkotikais.

Kaltinamajame pranešime apie Jordan buvo atsiliepiama kaip apie visiškai lenktynių taisyklių nepaisantį trenerį. 

Nepriklausomas mokslinis konsultantas profesorius Tim Morris teigė: ,,Kokainas yra nervų sistemos stimuliantas, kuris gali turėti įtakos šuns pasirodymui lenktynėse ir kenkti šuns gerovei.“. ,,Scotland Against Greyhound Exploitation“ judėjimo atstovė taip pat neslėpė savo nuomonės: ,,Šie šunys rizikuoja sužeidimais ir mirtimi lenktynėse net ir be godžių trenerių išnaudojimo ir apsvaiginimo.“ 

Jordan vardas tokio tipo kontekste matomas jau nebe pirmą kartą. 2017-ųjų spalį jis buvo siejamas su greihaundu Tristanu ir jo organizme aptiktu žymiu kokaino kiekiu. 

Informacijos šaltinis:

https://www.thesun.co.uk/news/9501834/greyhound-high-on-cocaine/