Koronavirusas Afrikos safariuose – užfiksuoti ant kelio snūduriuojantys liūtai

Paskelbta: 19 gegužės, 2020 21:21

Informacija paruošta Erikos Gasiul iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Pasaulyje siaučiant Covid-19 pandemijai, sulėtėjusį gyvenimo tempą ir ramybę jaučia visi, net ir gyvūnai. Pietų Afrikos Respublikoje esančiame Kriugerio nacionaliniame parke liūtai, dingus minioms turistų, mėgaujasi ramybe. Parko prižiūrėtojas Ričardas Sovry (Richard Sowri) per vieną iš savo kasdienių patruliavimų užfiksavo didelę liūtų šeimą. Jos nariai nerūpestingai gulėjo ant asfaltuoto kelio, kuriuo paprastai važinėja automobiliai, pilni turistų. Šiuo metu Kriugerio parkas yra uždarytas, kaip ir visi kiti dėl visur siaučiančio koronaviruso. Didžiąsias kates parko prižiūrėtojai dažniausiai mato tik naktį, kai asfaltas yra vis dar įkaitęs nuo saulės kaitros – taip jos nevengia pasišildyti vėsiomis naktimis. 

Kaip buvo padarytos nuotraukos?

Būdamas prižiūrėtoju didžiausiame nacionaliniame parke Pietų Afrikos Respublikoje, kuris yra vienas didžiausių visoje Afrikoje, Sovry atlieka būtinąją tarnybą, kurios metu patruliuoja po rezervatą, viską tikrindamas ir saugodamas gyvūnus nuo brakonierių.  

Važiuodamas link Orpeno poilsio stovyklos, jis jau iš tolo pastebėjo liūtus kelyje ir palengva prisiartino prie jų 5 metrų atstumu.  Kai jis fotografavo savo mobiliuoju telefonu, liūtai neatrodė susierzinę, dauguma jų, kaip matyti nuotraukose, miegojo. „Liūtai yra įpratę matyti žmones automobiliuose“, – aiškino Sovry. – Visi gyvūnai  labiau  bijo žmonių, vaikščiojančių pėsčiomis, todėl jei būčiau ėjęs, jie niekada nebūtų leidę man prisiartinti taip arti jų.“ 

Vyriausiai šios liūtų šeimos patelei yra 14 metų, o tai yra gana daug kaip liūtei, tad jie jau yra matę daug ir pripratę matyti žmones. Labiausiai parko prižiūrėtojai nenori, kad liūtai imtų galvoti, jog keliai yra saugi vieta vien tik dėl to, kad dabar taip ramu. 

Kaip koronavirusas veikia parko gyvenimą?

Šiuo metu, kai lankytojų nėra, liūtai ir laukiniai šunys vis dažniau pastebimi golfo aikštynuose, tačiau Savory nemano, kad ateityje gyvūnų elgesys kažkaip ypatingai keisis. „Kriugerio nacionalinis parkas yra laukinių gyvūnų gyvenamoji vieta“, – sako jis. – Gyvūnai buvo laukiniai, tokie jie ir išliks.“ Jis džiaugiasi galėdamas pasidalinti šiomis unikaliomis nuotraukomis su  gyvūnų mylėtojais visame pasaulyje, kurie dėl karantino negali šiuo metu apsilankyti parke. „Tai sunkus metas visiems mums ir šių nuotraukų tikslas buvo suteikti žmonėms džiaugsmo“, – pasakoja Savory.

Iki šiol Pietų Afrikos Respublikoje mirė 34 žmonės nuo „Covid-19“ ir užregistruoti 2 506 užsikrėtimo atvejai, todėl tai yra labiausiai paveikta Afrikos šalis. Karantinas čia buvo pratęstas dar dvi savaites. „Visi supranta karantino svarbą, o parko prižiūrėtojai turi atlikti savo darbą“, – sako parko atstovas žiniasklaidai Isakas Phala (Isaacas Phaala). „Viso parko infrastruktūros priežiūra reikalauja nemažai laiko, kad vėl atsidarius galėtume sutikti lankytojus ir suteikti jiems nepakartojamų įspūdžių. Kalbėdamas apie liūtus jis priduria: „Paprastai dėl didelio lankytojų srauto jie slepiasi krūmuose ir žolėje, bet, panašu, kad dabar jie mėgaujasi tyla ir ramybe be mūsų.“ 

Šaltinis:
https://www.bbc.co.uk/news/world-africa-52314282